9 مدل از فرش فانتزی مدرن

فرش

یکی از فرش‌هایی که به دکوراسیون منزل زیبایی می‌بخشد فرش فانتزی مدرن است. این فرش‌های مدرن در رنگ‌های شاد و طرح‌های مختلف تولید می‌شوند و به دکوراسیون منازل جلوی ویژه عطا می‌کنند.

نکاتی در مورد فرش فانتزی مدرن

برای داشتن یک دکوراسیون جذاب و خیره‌کننده انتخاب فرشی که از مهم‌ترین وسایل است. فرش فانتزی مدرن در مکان‌های همچون اتاق‌خواب‌ها و سالن‌های نشیمن خانه‌ها بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرد. اما در انتخاب نوع فرش فانتزی مدرن با نوع مکان محل استفاده باید نکاتی را رعایت نمود:

  • معمولاً برای اتاق‌های نشیمن از فرش‌های استفاده می‌کنند که قابلیت پا خوردگی و یا به‌اصطلاح مقاومت زیادی دارند. فرش‌های اتاق‌خواب‌ها معمولاً باید نرم باشد و احساس آرامش را به وجود بیاورد. فرش مورداستفاده در اتاق کودکان و نوزادان باید فاقد پرده‌ای باشد تا آلرژی و حساسیت را برای آن‌ها ایجاد نکند و برای فرش‌های اتاق پذیرایی از رنگ‌های جیغ به‌هیچ‌وجه استفاده نکنید.

انواع فرش‌فانتزی مدرن

چیدمان وسایل منزل با فرش فانتزی مدرن جلوه ویژه گرفته است. از انواع فرش فانتزی مدرن میتوانیم‌ به:

  • فرش فانتزی اتاق کودک: این فرش‌های فانتزی مدرن با استفاده از طرح‌های عروسکی و کارتونی تولید می‌شوند و بهترین دیزاین برای تزیین اتاق کودک به حساب می‌آیند.
  • فرش ترکیه‌ای: فرش‌های تو به خاطر سادگی طرح و نقش ازجمله فرش‌های فانتزی شمرده می‌شوند
  • فرش شنل: بیشترین فرش‌ها در تزیین دکوراسیون بکار می‌روند.
  • فرش فانتزی شگی: فرش‌های با پرزهای بلند را شگی می‌گویند و جزء تکمیل‌کننده دکوراسیون‌های لوکس و مدرن به حساب می‌آیند.
  • فرش‌های چرم و پوست: فرش‌های چرم و پوست، ترکیبی از هنر سنتی همراه با چرم و پوست گاو است. فرش‌های چند با استفاده از چرم طبیعی تولید می‌شوند؛ اما امروز از چرم‌های مصنوعی نیز جهت تولید فرش مدرن استفاده می‌کنند.

فرش فانتزی شگی

  • فرش کهنه‌نما: نوع دیگر از فرش فانتزی مدرن، فرش وینتیج است. این فرش لوکس شکل قدیمی و تاریخی دارد و زیبایی منحصربه‌فردی را به دکوراسیون منازل می‌دهد.
  • فرش‌های سه‌بعدی: نوعی دیگر از فرش‌های مدرن فرش سه‌بعدی است. طرح این فرش از اشکال هندسی و عکس‌های جالب سه‌بعدی تهیه می‌شود.
  • گلیم فرش‌ها: از مناسب‌ترین و زیباترین فرش‌های مدرن امروزی می‌توان به گلیم فرش‌ها اشاره نمود. این فرش مناسب برای آشپزخانه‌ها و اتاق‌ها است و در برابر پا خوردگی مقاومت بسیاری دارد. همچنین این فرش در طرح‌های متنوع و زیبایی تولید می‌شود.
  • فرش چهل‌تکه: نوع دیگر از فرش‌های مدرن فرش چهل‌تکه است. این ورزش ترکیبی از هنر سنتی و مدرن می‌باشد و در این فرش در هر مربع رنگ و طرح متفاوتی وجود دارد که زیبایی منحصر بفردی را به وجود می‌آورد.

ویژگی فرش فانتزی مدرن چیست؟

ازجمله ویژگی‌های فرش‌های مدل عدم پرزدهی است. جنس نخ مصرفی در این فرش‌ها آلرژی به وجود نمی‌آورد. همچنین به خاطر تعداد شانه و تراکم این فرش‌ها دارای مقاومت خوبی هستند.

در طراحی این فرش‌های مدرن از ابریشم استفاده می‌کنند؛ ابریشم مصرفی در این فرش‌ها باعث می‌شود طرح فرش درخشان تر و زیبایی آن چندین برابر شود.

انتخاب رنگ فرش در دکوراسیون منزل

در انتخاب رنگ فرش فانتزی دقت کنید؛ فرش‌های فانتزی که دارای رنگ سفید کرم و یا به‌اصطلاح روشن هستند باعث می‌شوند فضای خانه بزرگ‌تر نمایش پیدا کند و رنگ‌های تیره مانند سرمه‌ای فضای خانه را کوچک‌تر اما گرم نشان می‌دهد.

اگر ناچار به استفاده از رنگ‌های تیره هستید، سعی کنید ترکیبی از رنگ روشن و تیره را انتخاب کنید، که علاوه بر زیبایی جلوه ویژه‌ای را به دکوراسیون خانه‌تان بدهید.