چرا خرید مستقیم از کارخانه فرش را انتخاب کنیم؟

فرش

خرید فرش و تهیه ی آن برای هر نوع خانه ای با هر متراژی از مهم ترین کارها محسوب می شود. خرید مستقیم از کارخانه فرش می تواند یکی از بهترین طرح ها و ایده ها برای تهیه ی فرش باشد. در واقع در میان انبوه فروشگاه های رنگارنگ که فرش های مختلفی را برای مردم عرضه می کنند، خرید مستقیم از کارخانه فرش به جرات بهترین راه محسوب می شود.

شاید برخی بگویند خرید مستقیم از کارخانه فرش برای همه امکانپذیر نخواهد بود و اینکه چه مزایایی برای این نوع شیوه ی خرید فرش وجود دارد؟ ما در فرش جانان سعی کرده ایم به طور جامع به بررسی این موارد بپردازیم و پاسخ های کاملی را ارائه کنیم.

مزیت های خرید مستقیم از کارخانه فرش

کم کردن واسطه ها:

خرید مستقیم از کارخانه فرش می تواند دست واسطه ها را در بازار فرش و قالی کوتاه کند. وجود واسطه های زیاد، تاثیرات متعددی بر جنبه های مختلف بازار فرش داشته باشد. زمانی که واسطه های زیادی از زمان تولید فرش در کارخانه تا رسیدن آن ها به دست مشتری وجود داشته باشد، قطعا امکان وجود تقلب و کلاهبرداری های مختلفی فراهم خواهد بود. در واقع افراد ببرای سوددهی بیشتر خود، ممکن است فرش های تقلبی و غیر اصل را به جای فرش های اصیل ایرانی به دست مشتری برسانند.

 

تنوع بالا:

با استفاده از طرح خرید مستقیم از کارخانه فرش می توانید تنوع بالاتری از فرش های باکیفیت ساخت ایران را در مقابل خود داشته باشید. در واقع اگر مشکل پسند هستید و طرح های جذاب و خاص را برای منزل خود می خواهید، بهتر است این نوع شیوه ی خرید را انتخاب کنید. در واقع به این دلیل که تمام فرش ها مستقیما از کارخانه می آیند، می توان به هر نوع محصولی که ممکن است هنوز در فروشگاه ها موجود نباشند زودتر دسترسی داشته پیدا کرد. اتفاق افتاده است که مدل هایی در برخی فروشگاه ها دیرتر قابل دسترس شوند در صورتیکه در کارخانه ها موجود می باشند.

راحتی در هماهنگ کردن فرش ها:

در نتیجه ی تنوع بالا که در فرش‌های تولید شده در کارخانه وجود دارد، با خرید‌ مستقیم از کارخانه فرش می‌توان راحت تر فرش‌های منزل را با هم هماهنگ ساخت. شاید در برخی فروشگاه ها به سختی بتوان کناره و قالیچه های هماهنگ با فرش خریداری شده خود را پیدا کرد. اما اگر اقدام به خرید مستقیم از کارخانه فرش نمایید، می توانید راحت تر محصولات هماهنگی با فرش خود را پیدا کنید.

قیمت مناسب:

زمانی که دست واسطه ها و دلالان از بازار فرش و قالی کم شود، هزینه های تمام شده برای رسیدن کالای نهایی به دست مشتری کمتر می شود. یعنی دیگر لازم نیست تا از چند فروشگاه بگذرد تا به دست مشتری برسد. فروشگاه های اصلی که طرح خرید‌ مستقیم از کارخانه فرش را برای مشتریان خود فراهم نموده اند، باعث شده اند تا محصولات با قیمت واقعی به دست مشتری برسند. با این کار مشتریان بیشتری نیز به سمت تهیه ی فرش خود از این فروشگاه سوق پیدا خواهند کرد. وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی باعث شده تا مردم پیش از به فکر افتادن برای تهیه ی هر چیزی، ابتدا به قیمت آن توجه کنند.

 

تسهیلات بسیار خوب:

زمانی که از فروشگاه های معتبر و از طریق طرح خرید‌ مستقیم از کارخانه فرش اقدام به تهیه ی فرش منزل خود می نمایید، می توانید از تسهیلات مختلف و کاربردی که از طرف کارخانه ها تهیه شده اند نیز بهره مند شوید. در واقع برخی از کارخانه ها برای جذب مشتری و نیز جلب رضایت آن ها تسهیلاتی را برای خریداران محصولات خود فراهم می نماید تا بدین طریق یک سود دو طرفه را شاهد باشیم.