همه چیز در مورد ست کردن فرش با مبلمان

فرش

 همه چیز در مورد ست کردن فرش با مبلمان

در خانه های امروزی برای زیباتر کردن فضای داخل منزل و جذاب نمودن دکوراسیون داخلی، ست کردن فرش با مبلمان را انجام می دهند. این دو عنصر جزو مهم ترین وسایل در منزل به شمار می آیند که می توانند با هماهنگی خود، فضایی دل انگیز را برای زندگی کردن ایجاد کنند. ایجاد هارمونی و هماهنگی بین این دو جزء می تواند از لحاظ روحی تاثیرات فوق العاده ای بر اعضای خانواده بگذارد.

فرش و مبلمان هر دو معمولا قیمت بالایی دارند و خانواده ها برای تهیه ی آن ها هزینه ی زیادی را صرف کرده است. از این رو امکان تغییر آن ها د رمدت زمان های کوتاه وجود ندارد و یا به سختی ممکن خواهد بود. پس باید در ست کردن فرش با مبلمان پیش از خرید تمام نکات را در نظر بگیرید تا مجبور به تعویض آن ها نشوید.

 

هماهنگ بودن طرح، نقش و حتی رنگ فرش و مبلمان منزل می تواند بسیار سخت بنظر برسد. اما با چند راهکار می توان این کار را انجام داد و از نتیجه ی نهایی لذت برد.

در ادامه با ما در فرش جانان همراه باشید تا نکات ارزنده ای را پیرامون ست کردن فرش با مبل برای شما ارائه نماییم. قطعا با مطالعه ی این مقاله می توانید از این پس راحت تر به ست‌کردن فرش با مبلمان بپردازید.

فرش

راهکارهایی پیرامون ست‌کردن فرش با مبلمان

نکته ی اول پیش از هرگونه اقدامی برای ست کردن فرش با مبلمان آن است که ابتدا یکی را تهیه کنید. بهتر است اول مبلمان خود را تهیه کنید و فرش منزل را مطابق با آن خریداری نمایید. با این کار ذهن شما متمرکز خواهد بود که برای ست‌کردن فرش و مبلمان، باید به ویژگی های مبل خریداری شده ی خود دقت کند.

نکته ی دوم اصل تضاد است. حال شاید برای شما سوال باشد که چطور با تضاد می توان هماهنگی بوجود آورد. در حقیقت باید بگوییم که منظور از تضاد، آن است که برای مثال زمانی که مبلمان منزل شما طرح های زیادی دارد، بهتر است فرش منزل خود و یا موکت هایی که در خانه از آن ها استفاده می کنید، ساده تر باشند. یا اگر بخواهید رنگ فرش و مبلمان خود را هماهنگ کنید، بهتر است اگر رنگ مبلمان منزل شما تیره می باشد، از رنگ های روشن تر برای فرش استفاده کنید.

نکته ی سوم طرح های مکمل هستند. زمانی که طرح مبلمان یک خانه با فرش آن مکمل هم باشند، می تواند هماهنگی چشم نوازی را ایجاد کند. در واقع یکی از روش های ست کردن فرش با مبلمان هم همین مورد است. یعنی ترکیباتی را انتخاب کنید که گویا تکمیل کننده‌ی هم هستند.

توجه به سبک

نکته‌ی دیگری که در ست‌کردن فرش با مبلمان از اهمیت والایی برخوردار است، توجه به سبک است. این جمله بدین معنا است که اگر به سبک های کلاسیک علاقه مند هستید، بهتر است هر دو فرش و مبلمان با این سبک انتخاب کنید. چرا که اگر یکی کلاسیک باشد و دیگری مدرن، هماهنگی و جذابیت خاصی را بوجود نخواهند آورد. مثلا زمانی که از مبلمان راحتی برای منزل خود استفاده می کنید، بهتر است فرش را هم از مدل های مدرن و امروزی انتخاب کنید  تا بتوانید اصل ست‌کردن فرش با مبلمان را رعایت کرده باشید.

در آخر بهتر است بگوییم که در ست کردن فرش با مبلمان می توانید دیگر لوازم و تجهیزات خانه را هم دخیل کنید. یعنی می توانید برای انتخاب طرح نهایی مبلمان، علاوه بر توجه به فرش به طرح پرده هایی که در خانه از آن ها استفاده می شود هم توجه داشته باشید. همین امر خود باعث می شود که زندگی در یک محیط هماهنگ را تجربه کنید.