همه چیز درباره ی مزایای فرش ماشینی

فرش

همه چیز درباره ی مزایای فرش ماشینی

مزایای فرش ماشینی از گذشته تا به امروز باعث شده‌اند تا میزان استقبال از این محصولات بالاتر رود. یعنی در واقع مزیت های ریز و درشت فرش های ماشینی زمینه ساز رونق گرفتن بازار فرش و قالی در کشور ما و تمام جهان شود. پیش از تولید شدن فرش‌های ماشین معمولا اغلب مردم فرش‌های خانه‌ی خود را به صورت دستبافت تهیه می‌کردند.

بیشتر خانم های خانه دار بافتن قالی را بلد بودند و خود طرح هایی محدود را بر روی فرش نقش می زدند. اما فرش ماشینی و در حقیقت مزایای فرش ماشینی این موضوع را تا حد زیادی کاهش داد و مردم را به سمت تهیه ی انواع فرش های ساخته شده با دستگاه و ماشین آلات مخصوص تولید قالی سوق داد. حال شاید بد نباشد تا با هم مروری بر مزایای فرش ماشینی داشته باشیم، پس با وبلاگ جانان کارپت در ادامه همراه باشید.

فرش

مزایای فرش ماشینی

انواع مزایای فرش ماشینی

قیمت مناسب:

فرش های دستبافت که در گذشته و حتی امروز تولید می شود، قیمت بسیار بالایی دارند. یعنی به جرات می توان گفت یکی از سیاست ها و هدف های تولید فرش ماشینی کاستن میزان هزینه برای تهیه ی فرش بوده است. در حقیقت یکی از مهم ترین مزایای فرش ماشینی قیمت مناسب آن ها در مقایسه با انواع دستبافت می باشد. در واقع تغییر در نوع الیاف مورد استفاده برای تهیه ی فرش ها و ماشینی شدن روند تولید آن ها، نهایتا باعث شده تا هزینه ی تولید آن ها بسیار کمتر از فرش های دستبافت باشد. و با قیمت مناسب تری هم به دست مشتری خواهد رسید.

 

تصور کنید اگر قرار بود به جای فرش ماشینی، برای منزل خود از فرش های دستبافت استفاده می کردید، باید چندین برابر هزینه پرداخت می‌کردید. البته این تفاوت قیمت‌ها طبیعی است. چرا که فرش دستبافت یک کار هنری است که با زحمت و گره به گره توسط بافنده به مراحل پایانی و نهایی نزدیک می‌شود و در نهایت آماده‌ی مرحله‌ی پرداخت می شود. پس این زحمت ها هر چقدر هم که هزینه بر باشند، باز هم نمی‌توانند به اندازه‌ی زحمت های شکل گرفته کافی باشند.

طرح‌های متنوع:

از مزایای فرش های ماشینی می‌توان به وجود طرح های متنوع اشاره نمود. در کارخانه های تولید فرش ماشینی، از طرح ها و نقشه‌های متنوعی استفاده می کنند. چه طرح های قدیمی و ساده و چه طرح های امروزی، همه را می توان در بین انواع فرش‌های ماشینی پیدا کرد. یعنی برای خرید فرش ماشینی محدودیت طرح وجود ندارد. آنقدر طرح و مدل تولید شده است تا بتواند پاسخگوی نیاز تمام مردم جامعه با سلیقه ها و ویژگی های مختلف باشد.

تسهیل در خرید:

فرش‌های ماشینی را می توان در همه جای کشور تهیه کرد. در حقیقت در دسترس بودن فرش های ماشینی و امکان تهیه ی آن‌ها در شهرهای مختلف یکی از مهم‌ترین مزایای فرش ماشینی می باشد. امروزه حتی آنقدر نحوه‌ی خرید فرش ماشینی آسان شده است که می‌توان بدون خروج از منزل، فرش مورد نظر خود را تهیه نمود. خرید اینترنتی فرش ماشینی نمونه‌ای از تغییرات مهم در شیوه ی تهیه ی فرش ماشینی است. وجود کارخانجات زیاد در سطح کشور باعث شده تا علاوه بر خرید فرش به صورت حضوری، فروشگاه‌های اینترنتی ارائه کننده‌ی فرش ماشینی نیز بوجود آیند.

قابلیت هماهنگ شدن با دکوراسیون منزل:

از دیگر مزایای فرش ماشینی می توان به قابلیت هماهنگ شدن آن ها با جزئیات دکوراسیون خانه ها اشاره نمود. یعنی آنقدر طرح و نقشه های متنوع در فرش های ماشینی ایجاد شده است تا بتوان راحت تر فرش خانه را با دکوراسیون منطبق کرد.