نگاهی بر فرش ماشینی لوکس

فرش

فرش ما‌شینی لوکس علاوه بر زیبایی باید تمام ویژگی های یک فرش مطلوب را داشته باشد. در واقع نمی‌توان یک فرش خاص را تنها به عنوان فرش لوکس در نظر بگیریم. چرا که در دنیا فرش ماشینی لوکس در انواع مختلف و در طرح‌های متنوع تولید می‌شود و وارد بازار فرش و قالی می شود. برای تهیه ی فرش ما‌شینی لوکس از زیباترین طرح ها و نقشه ها استفاده می کنند. همین امر باعث می شود که استفاده از فرش ما‌شینی لوکس در دکوراسیون منزل، همه‌ی چشم ها را به خود خیره کند. فرش ماشینی لوکس باعث زیباتر بنظر رسیدن فضای منزل خواهد شد.
با وبلاگ جانان کارپت در ادامه همراه باشید.

فرش ماشینی لوکس چه نوع فرشی است؟

شاید بد نباشد که بدانید فرش لوکس تنها به صورت ماشینی نیست و فرش‌های بسیاری وجود دارند که به شکل دستباف تولید شدند و بسیار لوکس و لاکچری هستند. در واقع هر نوع فرشی که زیبایی و کیفیت بالا در مراحل تولید آن مد نظر گرفته باشد، می توان جزو فرش‌های لوکس قرار بگیرد.

انواع فرش ما‌‌شینی لوکس معمولا بر خلاف فرش‌های معمولی تر فاقد پرز زیاد هستند. علت آن هم استفاده از بهترین و باکیفیت‌ترین نخ‌های هیت ست شده برای تهیه‌ی آن‌ها است.

کارخانه‌ها و شرکت‌های متعددی در تولید فرش‌ ماشینی لوکس فعالیت دارند. معمولا فرش ماشینی‌ لوکس در تراکم بالا عرضه می شود. این یک امر طبیعی است چرا که فرش‌های با تراکم بالا کیفیت بالاتری دارند.

درخشان بودن برخی از فرش های ماشینی لوکس به دلیل استفاده از الیاف ابریشم مصنوعی در بافت آن ها است. رنگ های شفاف و درخشان بکار رفته در تهیه ی فرش های لوکس باعث جلب توجه خواهند شد.

فرش ما‌شینی لوکس طبیعتا نباید حساسیت زا باشد. چرا که همانطورکه از نامش مشخص است، به عنوان یک فرش لاکچری به فروش می‌رسد. این فرش‌های زیبا می توانند در رنگ زمینه‌های جذابی همچون سفید، مشکی، سرمه ای و … موجود می باشند.

امکان خرید انواع فرش های ماشینی لوکس به صورت آنلاین و از طریق سایت فروشگاه های معتبر وجود دارد.

مثال‌هایی از انواع فرش ما‌شینی لوکس

برخی از فرش‌های ایرانی در تمام دنیا به عنوان فرش لوکس شناخته می شوند و طرفداران زیادی دارند. فرش ماشینی ترک یکی از این گروه فرش‌ها است. در واقع شایان ذکر است که فرش ماشینی ترک در کنار طرح ساده اش توانسته یکی از پرفروش‌ترین انواع فرش ما‌شینی لوکس قرار بگیرد. پس از اینجا متوجه می شویم که لوکس بودن یک فرش به معنای طرح ها ی شلوغ نیست.

چند سالی است که فرش‌هایی با چرم و پوست در بین انواع فرش ما‌شینی لوکس قرار گرفته اند. این نوع فرش ها در پذیرایی منزل شما می توانند یک فضای متفاوت و تحسین برانگیز را ایجاد کنند.

فرش لوکس

 

فرش ابریشمی هم یکی از گروه های فرش لوکس ماشینی است که طرفداران مخصوص به خود را دارد. در این نوع از فرش‌ها، درصد بیشتر الیاف از نوع الیاف ابریشمی هستند. در ضمن منطقی است که قیمت بالاتری نسبت به فرش‌های معمولی تر داشته باشند. برای تهیه ی فرش‌هایی با زیبایی خارق العاده و درجه ی کیفی بسیار بالا طبیعتا هزینه ی بالاتری هم باید صرف شود.

توجه به دکوراسیون و فضای منزل برای خرید نوعی از فرش لو‌کس حائز اهمیت فراوان است. چرا که ممکن است حتی یک فرش بسیار لوکس را خریداری نمایید اما به دلیل نداشتن هماهنگی با دیگر وسایل منزل شما، آن طور که باید خود را نشان ندهد. پس پیش از خرید فرش ما‌شینی لوکس برای منزل خود، به تمام قسمت های دکوراسیون منزل خود دقت داشته باشید.