نکات مهم در ست کردن فرش ماشینی سرمه‌ای با مبلمان

فرش ماشینی سرمه‌ای یکی از فرش‌های پرطرفدار و زیبا محسوب می‌شود که زیبایی خاصی به محیط خانه می‌بخشد. اما خیلی از افراد نمی‌دانند که رنگ سرمه‌ای را با چه رنگ‌هایی می‌توانند ترکیب نمایند. در ادامه به بررسی رنگ‌های مناسب مبلمان برای ترکیب با فرش سرمه‌ای می‌پردازیم.
پس با وبلاگ جانان کارپت همراه باشید.

فرش ماشینی سرمه‌ای

فرش سرمه‌ای یکی از فرش‌های پرطرفدار و زیبا محسوب می‌شود که زیبایی خاصی به محیط خانه می‌بخشد. اما خیلی از افراد نمی‌دانند که رنگ سرمه‌ای را با چه رنگ‌هایی می‌توانند ترکیب نمایند. در ادامه به بررسی رنگ‌های مناسب مبلمان برای ترکیب با فرش سرمه‌ای می‌پردازیم. دقت داشته باشید که از نظر جنس مبلمان، دست شما برای انتخاب باز است و می‌توانید مدل‌های متنوعی از مبلمان را با فرش سرمه‎‌ای ست نمایید. مبلمان چوبی یکی از ایده‌های مناسب برای ست کردن با فرش  سرمه‌ای می‌باشد. فرش ماشینی سرمه‌ای در منازل با سبک کلاسیک کاربرد دارد. سبک کلاسیک نشان دهنده اصالت و شکوه می‌باشد.

  ست فرش ماشینی سرمه‌ای با مبلمان سفید

رنگ سرمه‌ای قابلیت ست شدن با بسیاری از رنگ‌ها را دارد. از آنجایی که رنگ سفید آرامش بخش است، می‌تواند به عنوان رنگ مبلمان، قاب عکس، پرده و آباژور مورد استفاده قرار گیرد. البته طرح ونقشه فرش  سرمه‌ای نیز در انتخاب مبلمان تاثیرگذار است.

فرش سرمه ای

 ست فرش ماشینی سرمه ای با مبلمان

ست فرش ماشینی سرمه‌ای با مبلمان قهوه‌ای

انتخاب مبلمان قهوه‌ای می‌تواند در کنار فرش  سرمه‌ای یکی از بهترین گزینه‌ها باشد. البته در انتخاب رنگ برای دکوراسیون داخلی مهم‌ترین اصل توجه به سلیقه اعضای خانواده به خصوص خانم خانه می‌باشد.

ست فرش ماشینی سرمه‌ای با مبلمان زرشکی

مبلمان زرشکی به همراه کوسن‌های سرمه‌ای یکی دیگر از ایده‌های دکوراسیون می‌باشد که طرفداران زیادی دارد. از آنجایی که دو رنگ زرشکی و سرمه‌ای متضاد هم هستند، ترکیب این دو رنگ در سبک کلاسیک برای دکوراسیون داخلی منزل، معجزه خواهد کرد. هم‌چنین برای جذابیت بیشتر می‌توانید از وسایل تزیینی و اکسسوری‌های مشکی و سفید استفاده کنید.

ست فرش ماشینی سرمه‌ای با مبلمان سرمه‌ای

برخی از افراد علاقه زیادی به رنگ آبی و سرمه‌ای دارند و ترجیح می‌دهند که در دیزاین منزل خود بیشتر از این رنگ‌ها استفاده نمایند. برای این افراد ترکیب یکدست مبل و فرش به نوبه خود خاص است. بهتر است از رنگ‌های روشن برای سایر لوازم مانند پرده و کاغذدیواری استفاده نمایید.

فرش سورمه ای 2

 ست کردن فرش ماشینی سرمه ای با مبلمان

ست فرش ماشینی سرمه‌ای با مبلمان زرد

زرد و سرمه‌ای دو رنگ متضاد هستند که ترکیب آن‌ها جلوه خاصی به منزل می‌بخشد. البته دقت داشته باشید که رنگ زرد را زیاد در دکوراسیون منزل به کار نبرید، چرا که بسیار جذاب است و استفاده زیاد از این رنگ در دیزاین منزل اصطلاحا چشم را میزند. رنگ زرد، رنگی شاد و گرم است که در انعکاس نور عالی عمل می‌کند. در مقابل رنگ سرمه‌ای، رنگی سرد است و به همین دلیل قرارگرفتن این دو رنگ کنار هم، فضایی دلنشین ایجاد خواهد کرد. از گلدان زرد یا آباژور زرد رنگ نیز می‌توانید در پذیرایی کنار فرش سرمه‌ای استفاده نمایید.

ست فرش ماشینی سرمه‌ای با مبلمان خاکستری

خاکستری از دیگر رنگ‌های مناسب برای ست کردن با فرش  سرمه‌ای می‌باشد که ممکن است به فکر خیلی‌ها رسیده باشد. رنگ خاکستری کاربرد‌های فراوانی در دکوراسیون داخلی دارد و به راحتی می‌توانید مبلمان خاکستری را با رنگ‌های مختلف مانند سرمه‌ای ست کنید. برای خانه‌های بزرگ ترکیب رنگ مبلمان خاکستری و فرش سرمه‌ای، دکوراسیونی مجلل و شیک می‌سازد. ترکیب رنگ سرمه‌ای و خاکستری برای منازل کوچک توصیه نمی‌شود، چرا که فضا را دلگیر نشان می‌دهد. برای داشتن دکوراسیون اشرافی و مدرن، اگر رنگ خاکستری را برای مبلمان انتخاب کردید، پیشنهاد می‌کنیم کوسن و پرده‌ها را با رنگ سفید تکمیل کنید.

ست فرش ماشینی سرمه‌ای با مبلمان کرم

یکی از ایده‌های شیک برای دکوراسیون فرش ماشینی سرمه‌ای، استفاده از مبلمان کرم رنگ می‌باشد. این دو رنگ متضاد تاثیر فوق العاده زیبایی بر دیزاین خانه می‌گذارند. فرش سرمه‌ای در کنار رنگ کرم مبلمان هارمونی بی‌نظیری ایجاد می‌کند و باعث می‌شود زیبایی‌اش دوچندان می‌شود. البته سایر رنگ‌های روشن مانند سفید، شیری و طوسی روشن نیز برای دکوراسیون منازل با فرش سرمه‌ای مناسب هستند.