نکات مهم در خرید فرش فانتزی

فرش فانتزی

خرید فرش فانتزی مدتی است که مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفته است. تعداد کسانی که فرش فانتزی را برای منزل خود ترجیح می دهند رو به افزایش است. البته شایان ذکر است که توجه به فرش‌های فانتزی چیزی از ارزش فرش‌های سنتی و اصیل ایرانی کم نمی کند. در خرید فرش فانتزی تنوع زیادی وجود دارد. بنابراین بهتر است به چند نکته‌ی مهم توجه کنید تا بتوانید مناسب‌ترین فرش فانتزی را برای منزل خود انتخاب نموده و اقدام به خرید آن نمایید. نگران نباشید مهم‌ترین نکات را در ادامه متن برای شما آورده ایم:
پس با وبلاگ جانان کارپت همراه باشید.

جنس فرش:

فرش فانتزی در انواع مختلف و در جنس‌های گوناگونی تولید می شود. جنس های متفاوت، باعث ایجاد خصوصیات‌های خاصی در فرش های فانتزی شده‌اند. در خرید فرش فانتزی به جنس الیاف و نوع آن‌ها توجه کنید تا پس از استفاده از آن دچار مشکل نشوید. برای مثال اگر الیاف فرش فانتزی دارای پرزهای بلندی باشند، می توانند آلودگی های زیادی را به خود جذب نمایند. در واقع اگر نوع الیاف بکار برده شده در تولید فرش فانتزی، باکیفیت باشند، خیال شما در خرید فرش فانتزی هم راحت خواهد بود.

برخی از افراد به الیاف مصنوعی حساسیت دارند و تماس با این الیاف می تواند آن ها را اذیت کند. خوشبختانه گزینه های ضد حساسیتی هم در خرید فرش‌های فانتزی پیش روی شما قرار دارند که طبیعتا قیمت بیشتری هم دارند. اما خب ارزش پرداخت هزینه ی بیشتر را هم دارند. با استفاده از مبلغ  بالاتر از ایجاد مشکلات جسمانی پیشگیری کنید و به سلامت خانواده خود اهمیت دهید.

فرش فانتزی

نوع کاربری:

فرش فانتزی برای کاربری های مختلف در بخش های گوناگون منزل تولید می شوند. هر کدام از این فرش‌ها ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. بنابراین پیش از اقدام به خرید، باید بدانید فرش فانتزی را برای کدام قسمت منزل خود می خواهید. در واقع برای هماهنگ شدن چیدمان منزل، بهتر است فرش و وسایل آن را با هم هماهنگ کنید. برای مثال در خرید فرش فانتزی به منظور پهن کردن در اتاق خواب، باید به وسایل اتاق خواب هم فکر کنیم تا بتوانیم یک فرش باکیفیت و در ضمن هماهنگ با وسایل دیگر تهیه کنیم. فرش‌های فانتزی که برای استفاده در اتاق خواب طراحی و تولید شده اند، با فرش‌های فانتزی مخصوص فضای آشپزخانه بسیار متفاوت می باشند. پس تصمیم در مورد نوع کاربری فرش، از جمله نکات مهم در خرید فرش فانتزی می باشد.

طرح و رنگ:

در انتخاب طرح و رنگ برای خرید فرش ‌‌‌فانتزی باید تمام ویژگی های منزل خود را در نظر بگیرید. طرح و رنگ فرش، باید متناسب با دیگر اجزای فضای مورد نظر  انتخاب شود تا بتوانند فضای خانه را دلنشین‌تر کنند. دکوراسیون داخلی منزل با رعایت همین نکات ساده بسیار جذاب خواهد شد. حتی با دقت در انتخاب رنگ فرش، می‌توانید فضای منزل را بزرگتر از حالت طبیعی جلوه دهید. رنگ های روشن می‌توانند این خواسته ی افراد را برطرف نمایند. استفاده از فرش های با طرح شلوغ یا طرح های ساده، بستگی به سلیقه و روحیات شما دارد. اما بطورکلی رنگ‌های شاد فضای خانه را شادتر می کنند و به نوعی ضد افسردگی هستند. در خرید فرش فانتزی بهتر است رنگ‌های روشن و طرح های ساده را فراموش نکنید.

چگونه اقدام به خرید فرش ‌فانتزی نماییم؟

در نهایت باید بگوییم که در خرید فرش فانتزی همانند هر نوع فرش و وسیله‌ی منزل، ابتدا باید نوع کاربری و محل قرارگیری مناسبی را برای آن انتخاب کنیم. سپس جنس و کیفیت الیاف آن را بشناسیم. در کنار این موارد، زیبایی هم مطرح می باشد. طرح و رنگ هم در خرید فرش‌ ‌فانتزی باید مد نظر قرار بگیرند در پایان برای خرید فرش فانتزی و مدرن در فروشگاه فرش جانان می‌توانید یک خرید رضایتمند را تجربه نمایید