نکات مهم در انتخاب فرش مناسب

فرش

برای انتخاب فرش مناسب پیش از اقدام به خرید باید نکاتی را در نظر بگیرید تا بتوانید صحیح‌ترین انتخاب را داشته باشید. در ادامه به این نکات پرداخته‌ایم تا بتوانید متناسب با سلیقه و نیاز خود یک فرش فوق العاده زیبا را خریداری نمایید. در واقع ما سعی کرده‌ایم برای مشکلاتی که پیش از خرید فرش وجود دارد را برطرف کنیم.
با وبلاگ جانان کارپت در ادامه همراه باشید.

دانستن نیاز خود؛ اولین قدم در انتخاب فرش مناسب

خوشبختانه در دنیای فرش و قالی تنوع بسیار زیادی ایجاد شده است؛ یعنی اگر شما هیچ ایده‌ای پیرامون فرش موردنیاز خود نداشته باشید، انتخاب فرش مناسب بسیار سخت خواهد شد. شاید تصمیم‌گیری برای تمرکز بر یک ویژگی فرش بتواند انتخاب را آسان تر کند؛ یعنی خود تصمیم بگیرید که برای شما رنگ فرش از اهمیت بالاتری برخوردار است و یا نوع طرح آن مهم‌تر است. حتی شاید برخی به نوع بافت فرش هم اهمیت بدهند و یک بافت خاص را برای فرش خانه‌ی خود بپسندند. اگر الگوی طرح فرش برای شما مهم است، بهتر است آن الگو را با چندین رنگ در نظر بگیرید و با توجه به دیگر اجزای فضای منزل خود، رنگ بهتر را برگزینید. اگر تمام این سه مورد ذکر شده برای شما مهم باشد، قطعاً انتخاب یک فرش مناسب بسیار دشوار خواهد بود.

به محیط تمرکز کنید نه بر طرح و ابعاد فرش

فرش مناسب برای هر محیط از ویژگی‌های گوناگونی برخوردار است؛ یعنی در انتخاب فرش مناسب، ابتدا باید بر محیط مورد نظر تمرکز نمایید. چرا که نباید تصور کنید فرش خریداری‌شده شما می‌تواند برای هر فضایی مناسب باشد؛ یعنی پیش از خرید بهتر است به‌طور دقیق محیط اتاق را بررسی کنید. در حقیقت اگر به تنهایی به ویژگی‌های یک فرش اهمیت دهید، ممکن است در نهایت برای محیطی که شما در نظر گرفته‌اید مناسب نباشد. باید به تمام ویژگی‌های محیط مورد نظر به طور منطقی نگاه کنید و سپس برای انتخاب فرش مناسب تصمیم‌گیری نمایید.

برآورد بودجه‌ی مورد نظر خود

فرش‌های مختلف موجود در بازار با تنوع زیادی تولید شده‌اند و در فروشگاه‌های معتبر موجود می‌باشند. فرش‌ها با توجه به نوع بافت آن‌ها و شرکت سازنده‌ی آن‌ها ممکن است قیمت متفاوتی داشته باشند. زمانی که قصد انتخاب فرش مناسب را دارید، باید بدانید چقدر می‌خواهید هزینه کنید. اگر در مورد میزان بودجه‌ی خود مطمئن نباشید، در خرید فرش مناسب اغلب دچار سردرگمی‌خواهید شد. شما باید بدانید چقدر می‌خواهید برای تهیه‌ی یک فرش هزینه کنید. در این صورت انتخاب برای شما آسان تر خواهد شد. در حقیقت انسان در هر برهه‌ای از زندگی خود بهتر است حواسش به هزینه‌ها باشد تا بتواند انتخاب‌های معقولی داشته باشد و همچنین بهترین خرید ها را هم انجام دهید. برای مثال زمانی که قصد تهیه یک فرش دستباف دارید، باید مبلغ زیادی را صرف خرید آن کنید.

فرش

انتخاب یک فروشگاه معتبر

متأسفانه در حال حاضر سودجویان زیادی درزمینهٔ ی ارائه‌ی فرش و قالی وجود دارند. برای انتخاب فرش مناسب، علاوه بر نکات ذکر شده باید در مورد فروشگاه معتبر هم دقت زیادی به خرج دهید؛ یعنی ممکن است فروشندگان برای انتخاب فرش مناسب شما را گمراه کنند و اجناس تقلبی را به‌جای فرش‌های اصل به شما ارائه می‌دهند. برای انتخاب فرش مناسب می‌توانید از فروشگاه‌های آنلاین و به شیوه اینترنتی هم عمل کنید؛ یعنی با این روش‌های جدید دیگر برای تهیه فرش منزل خود هم نیاز به خروج از خانه را نخواهید داشت.

تنها با ورود به وب‌سایت شرکت‌های مشهور و معتبر در حوزه‌ی تولید و ارائه‌ی انواع فرش‌ها ماشینی و دستباف، می‌توانید خرید خود را انجام دهید.