نکات مهم برای ست کردن فرش ماشینی قرمز با سایر وسایل منزل

فرش ماشینی قرمز

فرش ماشینی قرمز در خانه‌های ایرانیان به عنوان نمادی از طرح و هنر اصیل ایرانی طرفداران زیادی داشته است. برای دکوراسیون پذیرایی منزل به ویژه برای خانه‌های متراژ بالا، ترکیب رنگ قرمز و لاکی فرش سبب زیبایی و صمیمیت بیشتر محیط می‌شود.
پس با وبلاگ جانان کارپت همراه باشید.

روانشناسی رنگ قرمز

رنگ قرمز در علم روانشناسی نشان دهنده قدرت، شکوه و اعتماد به نفس می‌باشد. در گذشته علاوه بر فرش، برای لباس های تجملاتی اشراف و بزرگان نیز از رنگ قرمز استفاده می‌شده است. در مراسمات تشریفاتی سران کشورها و جشنواره‌های برگزاری فیلم‌ها نیز فرش قرمز کاربرد دارد. هم‌چنین در گذشته برای مسیر تالاراصلی تا تخت شاه نیز از فرش قرمز استفاده می‌کردند.فرش قرمز

 نکات مهم در ست مبلمان با فرش ماشینی قرمز

ایده‌هایی برای ست کردن مبلمان با فرش ماشینی قرمز

زمانی که صحبت از ست کردن دکوراسیون داخلی منزل می‌شود، بسیاری از افراد به دلیل تنوع رنگ و طرح مبلمان در بازار و عدم شناخت کافی دچار سردرگمی می‌شوند. هماهنگی و ست بودن مبلمان و فرش  قرمز از نکات مهم در دکوراسیون خانه محسوب می‌شود، که تاثیر بسزایی بر زیبایی منزل شما دارد. با توجه به طیف وسیعی از طرح و رنگ فرش ماشینی و دستبافت، هر کسی می‌تواند با توجه به سلیقه و بودجه خود اقدام به خرید فرش موردنظر خود نماید.

ست فرش ماشینی قرمز و مبلمان چرمی

برای ست کردن فرش  قرمز با دکوراسیون منزل، مبل چرمی با رنگ روشن مانند سفید و نسکافه ای توصیه می‌شود. حتی می توانید از کوسن‌های رنگ قرمز برای مبلمان خود تهیه نمایید تا فرش در دکوراسیون منزل جلوه بهتری داشته باشد.

ست فرش ماشینی قرمز و مبلمان کرم

البته توجه داشته باشید که شما می‌توانید از مبلمان کرم رنگ نیز برای دکوراسیون با فرش قرمز استفاده نمایید. استفاده از ترکیب رنگ کرم و لاکی سبب دلنشین‌تر شدن خانه می‌شود. کوسن‌های رنگارنگ ایده مناسبی برای دکوراسیون رنگ فرش قرمز و مبل کرم می‌باشد.

فرش کرمی

 نکات مهم در دکوراسیون فرش ماشینی قرمز

ست فرش ماشینی قرمز با مبلمان زرشکی

رنگ زرشکی یکی از بهترین و زیباترین رنگ‌ها برای مبلمان می‌باشد که قابلیت ست شدن با سایر دکوراسیون منزل را دارد. به طور کلی رنگ‌های گرم انرژی زیادی در محیط به همراه می‎‌آورند و سلیقه‌های متفاوتی این رنگ‌ها را می پسندند. از مبلمان زرشکی و فرش قرمز می‌توانید در بخش‌های مختلف منزل یا محیط کار استفاده نمایید. در این صورت ترکیب رنگ‌های روشن سایر وسایل دکوراسیون مانند پرده و دیوارها انتخاب مناسبی خواهد بود. توصیه می‌شود برای جذاب‌ترشدن دیزاین فضا از رنگ‌ روشن مانند سفید برای کوسن‌های مبلمان استفاده شود.

ست مبلمان طوسی با فرش ماشینی قرمز

رنگ طوسی به عنوان رنگ خنثی، کاربرد زیادی در دکوراسیون منزل و سایر جاها دارد. در بازار مبلمان، مبل طوسی رنگ در انواع مدل و طرح عرضه شده است که می‌توانید از آن‌ها برای ست کردن با این نوع فرش  استفاده نمایید. این رنگ به دلیل دیر کثیف شدن مبلمان، طرفداران زیادی پیدا کرده است. از رنگ هماهنگ و یا متضاد طوسی و قرمز در دکوراسیون منزل استفاده می‌شود. البته امروزه اکثر زوج‌های جوان رنگ‌های ملایم و روشن مانند رنگ کرم را برای فرش انتخاب می‌کنند. ست کردن فرش با مبلمان، پرده ها و سایر وسایل از عمده دلایل انتخاب فرش رنگ روشن است. در آخر ‌می‌توان گفت برای انتخاب فرش و مبلمان، سلیقه خود و دکوراسیون مدنظرتان را مورد توجه قرار دهید و محیطی دلنشین بسازید.

در فرش‌ ماشینی قرمز معمولا از رنگ‌هایی مانند کرم، آبی و مشکی به چشم می‌خورد. به این رنگ‌ها اصطلاحا رنگ‌های ثانویه به کار رفته در فرش می‌گویند. برای دکوراسیون منزل خود حتما به رنگ‌های ثانویه فرش  توجه داشته باشید. همان‌طور که گفته شد این رنگ‌ها می توانند در انتخاب رنگ و خرید وسایل دکوراسیون پذیرایی به شما کمک شایانی نمایند.