نکاتی پیرامون خرید فرش فانتزی اتاق کودک

فرش اتاق کودک

در خرید هر نوع وسیله به ویژه کالاهای اساسی و ضروری باید نکاتی رعایت شوند. در خرید فرش فانتزی اتاق کودک هم باید کاربری آن ها مورد توجه قرار بگیرند تا بتوان یک انتخاب مناسب داشت. در اینجا نوع کاربری اتاق کودک است. پس بنابراین باید در هر مورد از ویژگی های فرش فانتزی، کودکان را  مد نظر قرار داد.
با وبلاگ جانان کارپت در ادامه همراه باشید.

فرش فانتزی اتاق کودک باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

حساسیت ایجاد نکند:

فرش فانتزی اتاق کودک نباید از مواد و الیاف حساسیت زا تولید شده باشد. نباید به صرف فانتزی بودن یک فرش، به نوع الیاف آن توجه ننماییم. در واقع باید بگوییم به دلیل استقبال زیاد از فرش های فانتزی، کلاهبرداران و سودجویان الیاف نامرغوب و حساسیت زا را جایگزین الیاف مرغوب می نمایند و به اسم یک فرش فانتزی با کیفیت به فروش می رسانند. بنابراین حتی اگر می خواهید برای بخش های دیگر منزل خود فرش فانتزی نامرغوب تهیه کنید، برای اتاق کودک خود این کار را انجام ندهید. با خرید فرش فانتزی نامرغوب در حق کودک خود دشمنی کرده اید.

فرش اتاق کودک

فرش فانتزی نباید زمخت و زبر باشد.

کودکان بدن لطیفی دارند و در برخورد با کوچکترین سطح زبر، حساسیت نشان می دهند. پس باید در خرید تمام وسایل و لوازم مختص به آن ها حتما به این نکته توجه نماییم. خرید فرش برای تکمیل دکوراسیون یک اتاق یک امر ضروری است.

کودکان نتیجه و ثمره ی زندگی می باشند. باید در تجهیز اتاق آن ها از بهترین و مرغوب ترین لوازم استفاده کنیم. خرید فرش فانتزی کودکانه یکی از کارهای مهمی است که در تجهیز اتاق کودکان باید انجام شود.

فرش فانتزی اتاق کودکان نباید رنگ های تیره زیادی در طرح و نقشه ی خود داشته باشد.

رنگ های شاد بهترین گزینه می باشند. البته شایان ذکر است رنگ هایی که به اصطلاح خیلی تند و تیز باشند، می تواند تاثیرات منفی بر روحیات کودکان بگذارد. در واقع بطور کلی بهتر است پیش از اقدام به خرید فرش فانتزی اتاق کودکان در مورد رنگ ها در علم روانشناسی کودکان اطلاعات کوتاهی را بدست بیاورید.

اگر پرزهای مزاحم بر روی سطح فرش فانتزی اتاق کودکان وجود داشته باشد، می تواند حساسیت های پوستی و حتی مشکلات تنفسی را برای کودکان بوجود بیاورد.

کودکان شیطنت های خاصی دارند. در اتاق خود بازی می کنند و از زندگی خود لذت می برند. فرش اتاق کودک در حین بازی و خوراکی خوردن ممکن است کثیف شود و آلودگی های زیادی را بر خود جذب کند.

در واقع فرش فانتزی اتاق کودک باید مقاومت کافی در برابر شستشو داشته باشد. چرا که ممکن است چندین بار در سال مجبور به شستن فرش اتاق کودکان خود باشید. الیاف بکار رفته در تولید آن نباید سست باشند. نباید در قبال شستشوهای متعدد، حالت فرش تغییر کند.

فرش‌های فانتزی که برای اتاق کودکان تولید شده اند بسیار متنوع می باشند، والدین کودک باید تمام موارد بالا را در هنگام انجام خرید خود اعمال نمایند.

فرش اتاق کودک

خرید فرش فانتزی اتاق کودک

فرش فانتزی کودکانه همانطور که از می دانیم برای اتاق کودکان خریداری می شود پس نباید پدران و مادران با توجه به سلیقه خود اقدام به خرید فرش فانتزی اتاق کودک نمایند.

شاید تصور کنید کودکان در سن کم چیزی را متوجه نمی شوند پس چرا در هنگام خرید فرش فانتزی کودکانه گفته می شود که در رنگ و طرح آن دقت زیادی صرف شود! در پاسخ به این سوال باید بگوییم که کودکان حتی از لحظه ی تولد هم می توانند از محیط خود تاثیر بپذیرند. البته گفته می شود تا 4 سالگی والدین می توانند  فرش فانتزی اتاق کودک را بر طبق سلیقه خود خریداری نمایند. و پس از آن بگذارند فرزندشان هم در خرید فرش فانتزی اتاق خودش نقش داشته باشد.