نکاتی برای خرید فرش گرد

فرش

فرش یکی از موثرترین اجزای تشکیل دهنده دکوراسیون هر خانه می‌باشد، که تاثیر زیادی بر زیبایی آن دکوراسیون می گذارد. در خانه‌های ایرانیان نیز استفاده از فرش رواج زیادی دارد. اکثر فرش‌های موجود در بازار به شکل مستطیلی هستند. فرش‌های گرد از جمله فرش‌های خاص و شیک هستند، که جلوه‌ای خاص به محیط پیرامون شما می‌بخشند. فرش گرد را می توانید در تمامی بخش‌های منزل یا محیط کار استفاده نمایید و دیگر مشکل فرش‌های مستطیلی را نخواهید داشت.
پس با وبلاگ جانان کارپت همراه باشید.

مزایای خرید فرش گرد :

فرش‌های ماشینی موجود در بازار فرش اکثرا در ابعاد 6، 9 و 12 متری تهیه می شوند. گاهی اوقات با توجه به ابعاد منزل برای فرش کردن اتاق با مشکل مواجه می‌شوید و نمی توانید از فرش‌های معمول در بازار استفاده نمایید. ممکن است با خرید فرش 6 متری بخش زیادی از کف اتاق بدون فرش بماند و هم‌چنین مثلا فرش 9 متری خیلی برای آن فضا بزرگ باشد. در این مواقع استفاده از فرش گرد در وسط اتاق می‌تواند کمک شایانی به شما نماید.

فرش‌ گرد سبب زیبایی بیشتر دیزاین خانه شده و جلوه ای ویژه به خانه‌ی شما می‌بخشد. فرش‌های گرد خاص‌تر از سایر فرش‌ها مانند فرش‌های مستطیلی شکل هستند و می‌توانند تکمیل کننده دکوراسیون منزل شما باشند. با ورود هر مهمانی به خانه‌ی شما حتما حسن سلیقه‌تان در انتخاب فرش گرد را تحسین خواهد کرد.

با خرید فرش گرد دیگر نگرانی از بابت قرارگیری فرش در زیر مبل نخواهید داشت. چرا که به راحتی می توانید فرش‌ گرد خریداری شده را در وسط پذیرایی پهن نمایید و مبلمان را دور آن بچینید. در صورتی که با خرید فرش مستطیلی شکل معمولا افراد نگران چیدمان و قرارگیری مبلمان هستند و گاهی چیدمان مبلمان مشکلاتی در دکوراسیون منزلشان ایجاد می‌کند.  در نهایت می‌توان گفت با انتخاب فرش‌های گرد شما قادر خواهید بود که دکوراسیون چیدمان مبلمان را مطابق سلیقه خود تنظیم نمایید.

یکی دیگر از مزایای خرید فرش‌های گرد، بزرگتر جلوه دادن فضای خانه می‌باشد. با توجه به این که فرش‌های گرد معمولا فضای کمتری اشغال می کند و بیشتر فضای دکوراسیون به ویژه گوشه ها خالی می ماند، این امر باعث می‌شود که منزل شما بزرگ‌تر از ابعاد واقعی‌اش به نظر برسد. پس برای کسانی که می‌خواهند فضای پذیرایی خانه بزرگ‌تر در نظر بقیه نمایان شود، فرش‌ گرد از بهترین گزینه‌ها در خرید فرش محسوب می‌شود.

 

فرش

انواع فرش گرد :

فرش‌های گرد با دستگاه‌های پیشرفته بافته شده و به بازار عرضه می‌شوند. امروزه شاهد طیف وسیعی از طرح، رنگ و ابعاد مختلف در فرش‌ گرد هستیم. برخی از انواع پرکاربرد و پرفروش فرش‌ گرد به قرار زیر است.

  • فرش‌های گرد 700 شانه با تراکم 2550
  • فرش‌های گرد 1000 شانه با تراکم 3000
  • فرش‌های گرد 1200 شانه با تراکم 3600

کاربرد فرش‌ گرد :

یکی از مهم‌ترین کاربرد‌های فرش گرد، استفاده از آن در بخش پذیرایی منزل می‌باشد. البته شایان ذکر است که فرش‌های‌ گرد مناسب برای اتاق خواب نیز در بازار وجود دارند و می‌توانید برای دکوراسیون اتاق خواب از این مدل فرش‌ها خریداری نمایید. فرش‌های گرد فانتزی با طرح‌های کودکانه از تنوع زیادی برخوردار هستند و طرفداران زیادی دارند. برخی از افراد فرش‌ گرد را برای استفاده در قسمت جلوی شومینه خریداری می‌کنند. به عبارتی فرش‌های گرد کاربردهای زیادی داشته و می توانید از آن برای هر بخش از منزل یا محیط کار استفاده نمایید.

 

فرش

 

نکات مهم در انتخاب فرش‌ گرد :

برای خرید فرش‌ گرد حتما به ابعاد منزل و اتاق توجه لازم را داشته باشید. البته در انتخاب فرش‌های گرد، سلیقه افراد نقش مهمی دارد. شما می‌توانید رنگ و طرح فرش‌ گرد را متناسب با سایر دکوراسیون منزل خود انتخاب نمایید.

همان‌طور که در بالا گفته شد، فرش‌های گرد تاثیر فوق العاده‌ای بر دکوراسیون منزل دارند. پس با خرید فرش گرد می‌توانید دکوراسیونی شیک و مدرن درست کنید. هم‌چنین از هماهنگی فرش با سایر دکوراسیون منزل لذت ببرید.