مبنای قیمت فرش ماشینی 12 متر چیست؟

فرش

فرش‌های ماشینی دارای رنگ ها، طرح ها و سایزهای متفاوت می باشند در این مقاله قیمت فرش ماشینی 12 متر و مواد مصرفی در فرش ماشینی بیان می شود پس با فرش جانان همراه باشید.

قیمت فرش ماشینی 12 متر بر چه اساسی است؟

طرح و نقشه اولیه فرش ماشینی از روی فرش 12 متری قیمت‌گذاری می‌شوند. قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری بر اساس مواد اولیه مصرفی،  دستگاه بافنده فرش،  برند تولید کننده و… متفاوت هستند.

تعیین قیمت فرش ماشینی 12 متر

  • مواد اولیه در بافت فرش ماشینی که شامل نخ خاب، نخ پود و تار است در قیمت هر فرش اثر میگذارد. جنس نخ خاب بکار رفته شده در فرش ماشینی از پلی است، آکریلیک و … می باشد. همچنین جنس نخ تار و پود فرش از جنس پنبه و یا پلی استر است.
  • دستگاه بافنده نیز در قیمت فرش ماشینی 12 متر متفاوت است. فرشهای بافته شده می‌تواند اصلی و یا تبدیلی باشند.
  • مواردی همچون نیروی انسانی و بوبین پیچ و… می‌توانم قیمت فرش تاثیر بگذارند.
  • مواردی همچون قسمت آخر همچون آهارزنی و کنار دوزی و حمل و نقل نیز بر قیمت فرش ماشینی 12 متر موثر است.

انواع فرش 12 متری

قیمت فرش ماشینی 12 متر مبنای تعیین کننده طرح و قیمت و دیگر فرش ها ست. فرشهای ماشینی ۱۲ متر  در انواع ۵۰۰، ۷۰۰، ۱۰۰۰، ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ شانه با تراکم بین ۱۰۰۰ تا ۴۵۰۰ بافته می شوند. البته دستگاه‌های قدیمی فرش ماشینی 12 متری در تعداد شانه ۳۵۰ و ۴۴۰ نیز فرش را آماده می کردند که امروزه به خاطر طرح های متنوع و وضوح آنها از این دستگاه استفاده نمی شود.

فرش ماشینی 12 متری

فرش های ماشینی ۱۲ متری علاوه بر طرح های سنتی دارای طرح های جدید و مدرن می باشند. طرح ها و مدل های جدید فرش ۱۲ متری شامل فرش شنل، شگی، گلیم فرش، چرم و … هستند و متناسب با سلیقه و هر نوع دکوراسیون می توانید از این فرش ها استفاده کنید.

قیمت فرش ماشینی ۱۲متر در گلیم فرشها دارای کمترین مقدار، و در فرشهای ۱۵۰۰ شانه دارای بالاترین قیمت می باشد. این ورزش ها به خاطر سایز بزرگ خود، دارای طرح های مختلفی است و  در طراحی بعضی از فرش های ۱۲ متر از ابریشم استفاده میکنند که زیبایی منحصر بفردی را به وجود می آورند.

  • قیمت فرش ماشینی ۱۲ متر، ۱۵۰۰ شانه:

گرانترین نوع فرش موجود در بازار ایران مربوط به فرش ۱۵۰۰ شانه است تراکم این فرش ۴۵۰۰ میباشد. این فرش ها دارای نرمی و لطافت بی نظیری هستند و بیشتر طرح های موجود در این تعداد شانه و تراکم طرح های گل برجسته است. رنج قیمت این نوع فرش ها تقریباً از ۵ میلیون به بالا می باشد که متناسب با نوع طرح و نقش این قیمت متفاوت می شود

  • قیمت فرش ماشینی ۱۲ متر، ۱۲۰۰ شانه:

دومین دسته در قیمت گذاری فرش ۱۲ متری مربوط به فرش ۱۲۰۰ شانه است. ارتفاع نخ خاب این فرش ها از ۱۵۰۰ شانه بیشتر از و پایه قیمت این نوع فرش ها نیز از چهار و نیم میلیون به بالا می باشد

  • قیمت فرش ۱۲ متری، ۱۰۰۰ و ۷۰۰ شانه:

رتبه سوم و چهارم در قیمت فرش مخصوص این تعداد شانه می باشد. تراکم این فرش ها از ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ متفاوت است همچنین قیمت این فرش ها از ۲ میلیون تا ۴ میلیون متغیر می باشد

لازم به ذکر است که به خاطر نوسان های بازار این قیمت ها متفاوت است.

نوع نخ مصرفی در قیمت فرش ماشینی 12 متر

همانطور که می دانید بهترین نوع نخ در فرش های ماشینی آکرولیک هیت ست شده است. این فرشها پرز ندارم و از مقاومت بیشتری برخوردارند. در بین فرش های ماشینی ۱۲ متری فرش های گلیمی دارای قیمت کمتر و همچنین مقاومت بیشتری هستند و به خاطر نخ bcf مصرفی در آنها مناسب برای مکان های پر تردد مانند آشپزخانه ها و اتاق خوابها می باشند.

شایان به ذکر است که نخ اکریلیک هیت ست شده و بی سی اف ضد آلرژی و حساسیت هستند و انتخاب مغولی در خرید فرش ۱۲ متری می باشند.