فرش نسکافه ای در دکوراسیون

فرش

یکی از زیباترین فرش ها در دکوراسیون منازل،  فرش نسکافه ای است. در این مقاله تاثیر فرش نسکافه ای بر دکوراسیون منازل توضیح داده می‌شود. با ما همراه باشید با وبلاگ شرکت فرش جانان

 فرش نسکافه‌ای در دکوراسیون

فرش‌های نسکافه‌ای از محبوبیت زیادی برخوردار هستند. رنگ نسکافه ای از طیف رنگ قهوه‌ای می باشد. برای استفاده از فرش نسکافه ای در دکوراسیون منزل تان باید وسایل خانه را مکمل این رنگ این فرش انتخاب کنید.

در روانشناسی رنگ ها رنگ نسکافه ای رنگی گرم و خنثی است و احساس آرامش و احساس امن بودن را به فرد می دهد. از فرش با رنگ نسکافه ای می‌توانید در دکوراسیون محل کار نیز استفاده نمایید. این رنگ در محیط کار قدرت تفکر را افزایش می دهد.

پس یکی از بهترین انتخاب ها در دکوراسیون منازل را می‌توان فرش نسکافه ای دانست.

هماهنگی فرش نسکافه‌ای با مبلمان

اجزای اصلی وسایل هر خانه مبلمان و فرش هستند. بنابراین هماهنگی میان فرش و مبلمان بسیار مهم است. یکی از راه‌های ست کردن مبل و فرش، هم رنگ انتخاب کردن است. این انتخاب سبب می شود دکوراسیونی ساده و شیک داشته باشید.

همچنین می توانید در انتخاب مبلمان و فرش، از یک درجه تیره تر و یا روشن تر از فرش استفاده کنید تا فضای سالن شما جلوه و نمای زیبایی را به وجود آورد و خانه ی شما بی روح نباشد.

همچنین راه دیگر در انتخاب فرش نسکافه‌ای و مبلمان، متغیر بودن رنگ مبلمان است. البته باید هماهنگی میان این رنگ ها وجود داشته باشد. معمولاً فرش نسکافه ای را در دکوراسیون منازل با مبلمان، سفید، مشکی، کرم، طلایی و … ست می‌کنند. ترکیب کردن هر کدام از این رنگ ها با رنگ نسکافه ای فرش، باعث به وجود آمدن روشنایی و جلوه در خانه می‌شود.

مثلاً رنگ طلایی مبلمان، با فرش نسکافه‌ای فضای منزل را لاکچری و سلطنتی می کند.

 هماهنگ کردن فرش نسکافه‌ای با مدل مبلمان در دکوراسیون منزل

بنابر اصل طراحی دکوراسیون انتخاب دو طرح شلوغ و یا ساده، ظاهری زیبا به خانه شما نمی‌دهد برای مثال اگر فرش رنگ‌ نسکافه‌ای شما دارای طرحی پرنقش باشد، بهترین انتخاب مبلمانی ساده است و یا اگر فرش تان دارای طراحی ساده باشد انتخاب مبلمان با پارچه طرح دار انتخاب معقولانه ای می باشد.

همچنین می توانید فرش نسکافه‌ای خود را با کوسن های روی مبل نیز ست کنید. برای جلوی خانه خود میتوانید مبلمان را در طیف رنگی نسکافه ای انتخاب کنید تا کوسن های هم رنگ فرش، جذابیت خود را نشان دهند.

فرش های نسکافه‌ای با چه پرده‌ای مناسب هستند؟

پرده ها را لباس خانه می نامند. فرش های سنتی با پرده های کلاسیک هماهنگ هستند. پارچه های پرده های کلاسیک جنسی از کتان، مخمل و … دارند. فرش‌های رنگ نسکافه ای ساده و مدرن با پرده های مدرن ست می‌شوند. بهترین رنگ پرده با هر نوع رنگ دکوراسیونی، رنگ سفید و کرم است. زیرا نور خورشید را به راحتی از خود عبور می دهد و خانه را روشن‌تر می‌کند.

در انتخاب نوع پرده نیز به طرح فرش و مبلمان توجه کنید. اگر مبلمان و فرش شما دارای طرح های ساده بودند از پرده های طرح دار استفاده کنید که به جلوه و شکوه به خانه شما افزوده شود.

در آخر باید گفت که هماهنگ کردن پرده، مبلمان بااین رنگ فرش به سلیقه شما برمی گردد و در انتخاب وسایل منزل تان باید حس خوب و آرامش را داشته باشید.

انواع فرش با زمینه نسکافه‌ای

فرش‌های ماشینی نسکافه‌ای دارای انواع شانه و تراکم، طرح نقشه متفاوت و نوع نخ به کار رفته مختلفی هستند. بهترین نوع این فرش‌ها ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ شانه با نخ آکرولیک هیت ست شده هستند. این گونه فرش ها به دلیل ظرافت و نرمی خاصی که دارند به فرش دستباف گونه معروف هستند.