فرش ماشینی لوکس و ویژگی هایش

فرش

فرش ماشینی امروز در خانه ی هر ایرانی به چشم می خورد. انواع طرح ها و مدل های فرش ماشینی در هر مغازه ی فرش فروشی وجود دارد. اما هستند افرادی که به دنبال یک فرش بسیار خاص بگردند. در واقع افرادی که دکوراسیون منزل یا محل کار خود را به شکل لاکچری تعیین کرده باشند، طبیعی است که فرش ماشینی لوکس را بپسندند.

جذابیت فرش‌های لوکس

در واقع آن ها برای هماهنگ به نظر رسیدن یک فضا ترجیح می‌دهند یک فرش متناسب را خریداری کنند. فرش های لوکس نه تنها در فضای منازل بلکه برای محیط های رسمی و بسیار لاکچری نیز ممکن است مورد توجه قرار بگیرند. فرش یکی از مهم‌ترین عواملی است که در نگاه اول به چشم همه می‌آید. تا فرش در یک محیط قرار نگیرد، می‌توان گفت آن فضا هیچ جذابیتی ندارد. فرش‌های لوکس در بین خانواده های ثروتمند و پردرآمد از توجه و استقبال بسیار زیادی همراه شده است.

چرا که به دلیل بکار بردن الیاف خاص در تولید این فرش ها، طبیعتا قیمت بالاتری هم دارند. اما خانواده های تجمل گرا و کسانی که تنها به دنبال تهیه لوازم لوکس و لاکچری برای منزل خود هستند، طبیعی است که قیمت برای آن ها مهم نباشد. دلیل بالا بودن قیمت فرش های لوکس، برخی اوقات به استفاده از الیاف طبیعی در بافت آن ها است. از این رو تعداد کسانی که این نوع فرش ها را خریداری می کنند کمتر است.

فرش

تولید فرش لوکس در کارخانه‌های فرش ماشینی

چند سالی است که تولید فرش ماشینی لوکس در کارگاه ها و تولیدی های فرش ماشینی افزایش یافته است. در صورتی که ممکن است چندین دهه ی قبل، حتی کسی تصور تولید فرش های زیبا و لوکس امروزی را نیز نداشت. با تکیه بر علم و دانش و پیشرفت صنعت فرش و قالی در ایران، کارخانه های ایرانی توانسته اند حتی در تولید فرش ماشینی‌ لوکس هم سربلند باشند.

پس می توان یکی از افتخارات ایران را موفق شدن در صنعت مهمی مثل تولید فرش و قالی دانست. فرش ماشینی‌ لوکس هم فاقد پرز است و هم جنس بسیار مرغوبی دارد. زیبایی خارق العاده ی این نوع فرش ها هم آن ها خاص تر کرده است. فرش های لوکس در میزان تراکم بالا تولید می شوند. پس منطقی است که فرش های لوکس اغلب به صورت 1000 شانه و یا حتی بالاتر تولید شوند.

فرش ماشینی لوکس را از کجا تهیه کنیم؟

حال که کمی با ویژگی های فرش ماشینی لوکس آشنا شدیم، شاید برای شما هم سوال باشد که چگونه می توانید آن ها را تهیه کنید. فرش ماشینی لوکس را همانند تمام فرش های ماشینی می توان از فروشگاه های ارائه دهنده ی انواع فرش و قالی تهیه نمود. در حقیقت فرش های لوکس هم جزوی از انبوه مدل های تولید شده در کارخانه ها هستند که وارد بازار فرش و قالی می شوند. فروشنده ها آن ها را تهیه می کنند و به دست مشتری می رسانند.

 البته ذکر این نکته شاید خالی از لطف نباشد که فرش ماشینی لوکس به دلیل خاص بودن تمام ویژگی هایش در تعداد محدودی از کارگاه ها تولید می شود. یعنی میزان دسترسی به آن شاید کمتر از فرش های معمولی باشد. اما نگران نباشید این موضوع آنقدر حاد نیست که نتوانید یک فرش ماشینی‌‌ ‌‌لوکس را برای منزل خود انتخاب و خریداری نمایید.

فرش فروشی های بسیار مدرن و پیشرفته، اغلب انواع مختلفی از فرش ماشینی لوکس را دارند و می توانند به تمام مردم عرضه کنند. حتی بسیاری از آن ها امکان خرید اینترنتی را در وب سایت خود فراهم نموده اند. پس با وجود این پیشرفت‌ها جای هیچ نگرانی برای خرید فرش ماشینی‌ لوکس نیست و به راحتی می‌توانید از طریق فروشگاه آنلاین جانان دسترسی پیدا کنید.