فرش ارزان قیمت با کیفیت بالا

فرش ارزان قیمت و باکیفیت محصولی است که خانواده‌های ایرانی از آن استقبال می‌کنند. قیمت فرش مانند قیمت تمام کالا‌ها، بر اساس معیارهای مختلفی تعیین می‌شود.
با وبلاگ جانان کارپت همراه باشید.

قیمت یکی از المان‌هایی است که در هنگام خرید هر کالایی نقش بسیار پر رنگی را ایفا می‌کند. انسان موجودی ذاتا اقتصادی است. این جمله معروف به این معناست که همه‌ی ما انسان‌ها ذاتا تمایل داریم خرید خود را با کیفیت بالا و مناسب‌ترین قیمت انجام بدهیم‌. یکی از کالا‌های مورد نیاز برای دکور هر خانه‌ای فرش است. البته خرید فرش ارزان قیمت برای بسیاری از مکان‌های دیگر، مانند برخی ادارات، مساجد، نماز‌خانه‌ها و … اهمیت زیادی دارد. بنابراین فرش از جمله کالاهای پرکاربرد در کشور ما محسوب می‌گردد و همین موضوع اهمیت خرید فرش ارزان قیمت را چند برابر می‌کند.

عوامل زیادی بر روی قیمت یک کالا،از جمله فرش‌ها اثر می‌گذارند.

فرش ارزان قیمت

غیر از نوع، رنگ و مدل و طرح دلخواه، قیمت نیز جزو فاکتورهای مهم برای انتخاب فرش است. همه افراد تمایل دارند فرش ارزان و باکیفیت بخرند و به همین دلیل زمان زیادی را صرف بررسی قیمت‌های فروشگاه‌های مختلف و پیدا کردن بهترین فروشگاه می‌کنند. اگر بخواهید این کار را به صورت حضوری انجام دهید، باید هزینه زیادی برای رفت و آمد صرف کنید و به زمان زیادی نیاز خواهید داشت. اما اگر به صورت آنلاین به دنبال فرش ارزان قیمت و باکیفیت باشید، به نتایج خوبی دست پیدا می‌کنید.

فرش‌های ماشینی نسبت به فرش دست بافت ارزان‌تر هستند.

البته اگر به جای فرش ارزان از اصطلاح فرش با قیمت مناسب استفاده کنیم، بهتر است. چرا که طبیعتا تأمین کیفیت بالای محصول هزینه‌بر خواهد بود. تنها چیزی که باید به آن توجه شود این است که مشتری هزینه‌‌های اضافه‌ای چون هزینه واسطه‌گری، تفاوت هزینه در فروشگاه‌های بزرگ و موارد اینچنینی را پرداخت نکند. از آن‌جایی که امکان خرید فرش به صورت اینترنتی برای شما عزیزان فراهم شده است، می‌توانید به صورت مستقیم از تولید کننده خرید کنید، حتی اگر در شهر دیگری زندگی می‌کنید. از طرف دیگر امکان مقایسه آسان برای شما وجود دارد و به همین دلیل خبری از پرداخت هزینه اضافی به فروشگاه‌های فرش غیر مطمئن نیست. این دو فاکتور تا حد زیادی در خرید فرش ارزان قیمت به شما کمک می‌کند. خرید اینترنتی برای افرادی که در شهرهای کوچک یا شهرهایی که کارخانه تولید فرش در آن‌ها نیست، مزیت بسیار خوبی محسوب می‌شود.

 

انتخاب فرش ارزان قیمت

حذف واسطه و هزینه‌های اضافی از قیمت فرش می‌کاهد.

فرش‌ در دو نوع دست بافت و ماشینی تولید می‌شود. بافت فرش دستباف زمان بیشتری می‌طلبد و با مواد اولیه گران‌تری تولید می‌شود؛ بنابراین فرش‌های ماشینی را می‌توان جزو دسته فرش ارزان قیمت طبقه بندی کرد؛ چرا که قیمت آن‌ها تفاوت زیادی با نمونه‌های دستباف دارد. البته فرش‌های ماشینی، دارای قیمت‌های متنوعی هستند که شما می‌توانید با توجه به بودجه خود بهترین آن‌ها را انتخاب کنید.

انتخاب طرح و مدل فرش ماشینی امری سلیقه‌ای است. پس  از انتخاب مدل فرش، نوبت به بررسی کیفیت می‌رسد. بررسی مواردی چون نخ مورد استفاده، شانه فرش و تراکم آن کیفیت فرش را به شما نشان می‌دهد. هر‌چه شانه فرش بیشتر باشد، فرش زیبا‌تر و ریز نقش‌تر و شبیه‌تر به فرش دست بافت خواهد بود. ویژگی دیگری که باید به آن توجه شود، تراکم فرش است؛ هر چه تراکم بیشتر باشد، فرش مستحکم‌تر و با دوام‌تر است. طبیعی است که هر چه تراکم و شانه کمتر باشد، فرش ارزان قیمت‌تر خواهد بود. توجه به این ویژگی‌ها می‌توانید فرش ارزان قیمت و باکیفیت تهیه کنید.

اگر قصد خرید اینترنتی دارید، اطمینان پیدا کنید که نکات مرتبط با کیفیت فرش و قیمت آن در توضیحات محصول ذکر شده باشد و فروشگاه از اعتبار کافی برخوردار باشد. همچنین خدمات پشتیبانی فروشگاه و ارائه راهنمایی‌های لازم در مورد فرش مورد نظر نیز مهم است.