عوامل تاثیر گذار بر فرش ماشینی درجه یک

فرش

یکی از مهمترین انتخاب ها در چیدمان دکوراسیون منزل،  فرش ها هستند. در انتخاب فرش ماشینی درجه یک باید به نوع نخ به کار رفته در فرش،  رنگ و طرح آن بسیار توجه کنید. فرش‌های ماشینی به ۵ درجه کیفی تقسیم می شوند. در این مقاله به فرش ماشینی درجه یک اشاره می کنیم.

الیاف به کار رفته در فرش ماشینی درجه ‌یک

همان‌طور که می دانیم کیفیت، به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این عوامل الیاف و یا نخ به کار رفته در فرش می باشد. الیاف مصنوعی در فرش ماشینی درجه یک شامل الیاف اکریلیک، پلی استر و پروپیلن و … است.

  • الیاف اکریلیک

از پرفروش ترین فرش‌ها، فرش ماشینی درجه یک الیاف اکریلیک هستند. این الیاف جز با کیفیت ترین الیاف در صنعت فرش می باشد. الیاف اکریلیک شباهت بسیاری به الیاف طبیعی دارند؛ و از لحاظ لطافت، از نرمی بالایی برخوردار هستند. از دیگر ویژگی‌های که الیاف اکریلیک را جزو فرش‌های ماشینی درجه یک قرار می دهد مقاومت در برابر نور خورشید و حرارت است. بدین گونه که اگر قابلمه داغ و یا اتویی را به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه بر روی فرش ماشینی درجه یک دارای الیاف اکریلیک بگذارید، فرش دچار سوختگی و یا رنگ پریدگی نمی‌شود. نکته آخر در مورد الیاف اکریلیک در فرش ماشینی درجه ‌یک این است که مقاومت و طول عمر این گونه فرش ها بالا می باشد و نسبت به فرش های دیگر ماشینی از قیمت بالاتری دارند.

  • الیاف پلی استر

پلی استرها درخشندگی خاصی را به فرش اعطا می‌کنند و باعث می‌شوند زیبایی منحصر به فردی به فرش داده شود. فرش هایی که نخ پلی استر در آن‌ها به کار رفته آسیب پذیر تر از برش‌های اکریلیک هستند و همچنین طول عمر کمتری را دارند. فرش ماشینی درجه یک پلی استری مناسب برای مکان های شلوغ و پرتردد هستند و در برابر پا خوردگی مقاوم اند.

 

عوامل تاثیر گذار بر فرش ماشینی درجه‌یک

عواملی چون تعداد شانه و تراکم نیز بر کیفیت فرش تاثیرگذار است. به طوری که هرچه تعداد شانه و تراکم فرش ماشینی بالا رود کیفیت فرش نیز افزایش می یابد. تعداد شانه فرش ماشینی شامل ۷۰۰، ۱۰۰۰، ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ است. همچنین تراکم این فرش‌ها عبارتند از: ۲۵۵۰، ۳۰۰۰، ۳۶۰۰، ۴۵۰۰. فرش های ۱۵۰۰ شانه را فرش‌های درجه یک می نامند.

  • دستگاه بافنده فرش

بر اساس اینکه دستگاه بافت فرش ماشینی از چه برند و تکنولوژی برخوردار است بر کیفیت و درجه بندی فرش ماشینی تاثیر گذار است. بهترین دستگاههای بافت از شرکت وندویل بلژیو و شونهر المان است.

  • تعداد رنگ در فرش

فرش ها شامل رنگ بندی ها و طرح‌های متنوعی هستند. عامل دیگری که در درجه بندی فرش ها موثر است رنگ های به کار رفته در فرش می باشد. هر چه تعداد رنگ در فرش ماشینی بیشتر باشد درجه و کیفیت فرش نیز بیشتر خواهد شد.

  • شرکت تولید کننده

امروزه برای اینکه بتوانید از کلاهبرداران و افراد سودجو به دور باشید؛ بهتر است خرید خود را از شرکت‌های تولیدکننده معتبر فرش ماشینی که سابقه درخشانی در تولید فرش دارند، استفاده کنید.

برای خرید فرش ماشینی درجه‌یک از شرکت‌های تولیدکننده می‌توانید به سایت این شرکت ها مراجعه کنید و طرح و نقشه مورد نظر خود را با توجه به نوع دکوراسیون منزل خود و همچنین هارمونی رنگ آن انتخاب نمایید. استفاده از این سایت ها، در کمترین زمان ممکن فرش انتخابی شما را به درب خانه تان تحویل می‌دهند.

فرش های درجه یک هم شامل فرش های مدرن و کلاسیک و هم شامل طرح های سنتی می باشند. که شما بر اساس سلیقه خود و نوع دکوراسیون منزل خود می توانید طرح‌های این فرش‌ها را انتخاب کنید.