راهنمای انتخاب فرش کودک

اتاق کودک

انتخاب و خرید فرش‌کودک، نیازمند دقت و تحقیق در این زمینه می‌باشد. انتخاب فرش مناسب برای کودکان کاری زمان‌بر و دشوار است. اگرچه خیلی از افراد به اهمیت و تأثیر فرش اتاق کودک بی‌توجه‌اند.
پس با وبلاگ جانان کارپت همراه باشید.

کیفیت و جنس فرش

جنس فرش، یکی از پراهمیت‌ترین نکات برای انتخاب فرش‌کودک می‌باشد. کیفیت الیاف بافته‌شده در فرش نیز هنگام خرید فرش برای اتاق کودک باید مورد از عوامل مهم و ضروری باشد که مدنظر قرار می‌گیرد.
با توجه به ریه حساس کودکان توصیه می‌شود از فرش‌های بدون پرز برای اتاق کودک استفاده شود. لطافت و نرمی فرش از دیگر نکات مهم برای خرید فرش کودک می‌باشد.
چراکه کودکان مدتی قبل از راه رفتن، قرار است چهار دست‌وپا روی آن فرش تردد کنند. پس اگر فرش از نرمی و لطافت برخوردار نباشد، سبب آسیب به کودک می‌شود. پس در هنگام انتخاب فرش اتاق کودک حتماً به کیفیت و جنس آن توجه نمایید.

اتاق کودک

رنگ فرش

رنگ فرش را می‌توانید بر اساس جنسیت کودکتان انتخاب نمایید. البته ترکیب رنگ در دکوراسیون اتاق فرزند دلبندتان، می‌تواند در انتخاب رنگ برای فرش کمک شایانی نماید. به عبارتی می‌توانید با توجه به رنگ دیوارها، پرده و سرویس خواب به انتخاب و خرید فرش بپردازید. روانشناسان توصیه می‌کنند برای اتاق کودکان از رنگ‌های روشن و شاد استفاده نمایید. چرا که رنگ‌های به‌کاررفته در اتاق کودکان تأثیر بسزایی در روحیه کودک دارد. پس با انتخاب رنگ‌های روشن، محیطی شاد و پرانرژی برای کودک عزیزتان فراهم نمایید و این نکته را در هنگام خرید فرش موردتوجه قرار دهید.

رنگ فرش اتاق‌خواب دخترانه می‌تواند صورتی، نارنجی و سایر رنگ‌های روشن باشد. به‌ طور کلی می‌توان گفت برای انتخاب فرش اتاق‌ خواب برای دختر بچه‌ها بهتر است از رنگ‌های گرم و برای پسر بچه‌های خوشگل از رنگ‌های سرد استفاده نمایید.

 

اتاق کودک

 

انتخاب فرش بر اساس تم 

گاهی ممکن است تم خاصی برای اتاق کودکتان در نظر گرفته باشید و دکوراسیون اتاق را بر اساس آن چیده باشید. در این مواقع می‌توانید برای تکمیل زیبایی دکوراسیون اتاق از فرش با مدل همان تم خریداری نمایید. برای کودکان انواع تم‌های مختلف دخترانه و پسرانه در بازار عرضه‌شده است. فرش کودک در طرح‌های متعددی مانند انیمیشن‌ها، کارتون و عروسک تولیدشده‌اند. در اینجا به معرفی برخی از تم‌های کودکان می‌پردازیم:

 • تم پاندای کونگ‌فوکار:
  طرح زیبای پاندای کونگ‌فوکار می‌تواند در اتاق بچه‌ها به‌عنوان یک فرش کودک متناسب قرار بگیرد. کودکان نیاز به آرامش زیادی دارند و مکانی که بیشتر ساعات طول روز را در آن حضور دارند، اتاق آن‌ها است. فلذا باید اتاق آن‌ها دقیقاً متناسب با روحیات، خلقیات و علایق آن‌ها باشد تا بتوانند با آرامش بیشتری زندگی کنند. اگر می‌خواهید یک هدیه‌ی خوب برای کودکان خود تهیه کنید که بتواند هم کاربردی باشد و هم موجب شادی آن‌ها شود، می‌توانید یک فرش کودک با طرح‌های زیبا مانند تم پاندای کونگ‌فوکار بخرید.
 • تم کیتی :
  تم کیتی برای اتاق‌خواب دختران، یکی از محبوب‌ترین تم‌های اتاق‌خواب محسوب می‌شود. برای دکوراسیون اتاق فرشته نازنینتان می‌توانید از طرح زیبای کیتی با رنگ ملایم صورتی استفاده نمایید.
 • تم مینیون‌‌ها :
  یکی از طرح‌های جذاب برای دیزاین اتاق‌خواب کودکان، تم مینیون‌ها می‌باشد. این تم زیبا در میان پسر‌ها و دختر‌ها بسیار محبوب است و به همین سبب فرش کودک با این طرح مورد استقبال بسیاری از بچه‌ها قرارگرفته است.
 • تم بره ناقلا :
  بره ناقلا یکی از پرطرفدار‌ترین کارتون‌هایی است که برای کودکان تولیدشده است. بچه‌ها دوست دارند طرح کارتون موردعلاقه‌ی خود را بر درودیوار و تمام وسایل خود ببینند. فرش اتاق بچه‌ها یکی از مهم‌ترین وسایل آن‌ها می‌باشند؛ پس برای خوشحال کردن بچه‌های کوچک خود بهتر است فرش اتاق‌خواب آن‌ها را متناسب با طرح کارتونی موردعلاقه‌ی آن‌ها تهیه نمایید.