خرید گلیم فرش ارزان

خرید گلیم فرش ارزان

گلیم فرش ها در گذشته به چه صورت تولید می شدند؟ گلیم فرش ارزان را از کجا تهیه کنیم؟

گلیم فرش ها در گذشته به چه صورت تولید می شدند؟ گلیم فرش ارزان را از کجا تهیه کنیم؟در گذشته افراد برای بافت فرش  گلیم فرش ها از نخ های طبیعی استفاده می کردند رنگ کردن آن ها را نیز خودشان انجام می دادند و مدتها طول می کشید تا گلیم ها را ببافند. در حقیقت اگر خانه ای بدون فرش را در نظر بگیرید خیلی بی روح و کسل کننده خواهد بود. گلیم فرش ارزان را در دسته فرش هایی می شناسند که جوانان امروزی به آن ها علاقه بیشتری دارند و به دلیل مشتریان زیاد گلیم فرش ها کارخانه هایی که این وسیله را تولید می کنند سرعت خود را در این کار دو برابر کرده و کیفیت و طرح های متنوع را تولید می کنند.

این نوع از گلیم فرش ها به قدری خوب و مناسب هستند که برخی از افراد خارج از کشور نیز به آن ها علاقه می مند می شوند و صادرات آن ها نیز انجام می شود. شاید برای کسی سوال باشد که چرا می گویند گلیم فرش مگر هر دو آن ها به یک صورت نیستند؟ بدون شک این باور اشتباه است اگر تا به امروزه به فرش ها و یا گلیم فرش ها دقت کرده باشید می دانید که در نحوه بافت چقدر با هم تفاوت دارند. فرش ها بافت نرم و لطیف تری دارند اما گلیم فرش ها کمی سفت هستند و حجم آن ها نسبت به فرش ها بسیار کمتر است.

یک نکته که در اینجا لازم است به آن توجه شود آن هم این است که هنگام خرید گلیم فرش ارزان  وزن آن را چک کنید گلیم فرشی را انتخاب کنید که وزن بالایی نداشته باشد هر چه وزن بالاتر باشد نخ به کار رفته در گلیم فرش بی کیفیت است و مطمئنا هیچ ظرافتی در آن به کار نرفته است. امروزه شما می توانید این نوع از گلیم فرش ها را با طرح و رنگ های متنوع در بازار ببینید بسیاری از آن ها دارای طرح های فانتزی هستند که کودکان از آن ها بسیار استقبال می کنند. چندین نکته در مورد این نوع از گلیم فرش ها وجود دارد که در ادامه در مورد آن ها بحث خواهیم کرد. شما از این وسیله می توانید در هر کجا که دلتان بخواهد استفاده کنید اما معمولا در اتاق خواب و آشپزخانه بیشتر کاربرد دارد چرا که حجم آن کم است و مانند فرش ها دوام بالایی ندارد.

اما گلیم فرش ارزان نیز دارای ویژگی هایی است که آن را از فرش ها متمایز می کند به همین دلیل طرفداران بسیار زیادی دارد. شما برای اینکه مطمئن شوید بهترین خرید و به صرفه ترین آن را انجام داده اید می توانید گلیم فرش خود را از فرش جانان تهیه کنید.

گلیم فرش ارزان چه ویژگی دارد؟

اگر بخواهیم گلیم فرش ها را با نوع دیگر مقایسه کنیم در این نوع مطمئنا دیده اید که براقیتی که در گلیم فرش ها است در فرش ها نیست و دلیلش این است که نخ هایی که در گلیم فرش ها به کار می روند با فرش ها تفاوت دارند. اگر چه حجم کمی دارند اما هر کس بنا به سلیقه خود می تواند در هر کجا که دلش خواست از آن ها استفاده کند اما نکته ای که در مورد دوام آن ها گفتیم را به خاطر بسپارید. شاید دقت کرده باشد هنگامی که فرش شما پرز بلند و یا یک طرح ساده باشد هنگامی که راه می روید جای پای شما بر روی آن می ماند و تا زمانی که جارو نکنید از بین نمی رود گلیم فرش ارزان به دلیل بافت سفت تری که دارد چنین مشکلی را با آن نخواهید داشت.

آیا تمیز کردن گلیم فرش ارزان زمان بر است؟

آیا تمیز کردن گلیم فرش ارزان زمان بر است؟ شاید تمیز کردن فرش ها کمی اذیت کننده باشد چرا که به راحتی لکه ها از بین نمی روند و شما باید چندین روش را امتحان کنید تا مشکل برطرف شود اما برای گلیم فرش ها اینگونه نیست چرا که بخاطر بافتی که دارند شما با آب هم می توانید آن را تمیز کنید. چون بافت آن ها به یک صورت است نیاز نیست نکاتی را که برای فرش ها به کار می برید برای گلیم فرش هم به کار ببرید. پس اگر قصد خرید این وسیله مدرن و شیک را دارید می توانید با مراجعه به فرش جانان طرح و رنگ مورد نظر را تهیه کنید.