خرید فرش ماشینی با سایز سفارشی

فرش با سایز سفارشی

‌ تولید فرش ماشینی با سایز سفارشی یکی از جدیدترین خدمات فرش جانان است که برای تمام هم‌وطنان به وجود آمده است.
ابعاد خانه‌ها طوری ساخته نشده است که فرش ماشینی به صورت یکپارچه در تمام فضا قرار بگیرد. برخی افراد هنوز هم علاقه دارند تمام قسمت‌های منزل خود را با فرش بپوشانند؛ اما برای مثال زمانی که نقشه‌ی خانه از راهروها و فضاهای غیر منطبق تشکیل‌شده باشد، با فرش‌های معمول در بازار نمی‌توان آن خانه را به طور کلی فرش کرد. چرا که تمام فرش‌های ماشینی استاندارد در ابعاد شبیه به هم وجود دارند.
با وبلاگ جانان کارپت در ادامه همراه باشید.

 

در واقع فرش‌ها معمولاً به شکل مستطیل و مربع تولید می‌شود. تا چند سال پیش لاجرم کسانی که می‌خواستند تمام قسمت‌های خانه خود را به صورت یکنواخت فرش کنند، از چند فرش در ابعاد مختلف استفاده می‌کردند. گرچه با این وجود باز هم تمام فضای منزل را نمی‌توانستند با فرش بپوشانند؛ اما با روی کار آمدن تولید فرش ماشینی با سایز سفارشی به راحتی تمام فضای منزل را با فرش یکنواخت توانستند بپوشانند.

استفاده از فرش ماشینی با سایز سفارشی

امروزه اغلب خانه‌ها کفپوش دارند و تنها برای قسمت‌های کوچکی از منزل فرش‌ها را بکار می‌برند؛ اما در مکان‌هایی مثل مساجد، هتل‌ها و هتل آپارتمان‌ها نیاز است تا راهروها، فضاهای مختلف و بخش‌های به هم مرتبط در طبقات را با یک فرش یک رنگ و هماهنگ بپوشانند. فرش ماشینی با سایز سفارشی را اغلب افراد در این‌گونه محیط‌ها دیده‌اند. امروزه تولید این نوع فرش‌ها رواج بیشتری پیداکرده است و حتی ممکن است در منزل اقوام خود نوعی از فرش‌های سایز سفارشی را دیده باشید.

حتی در برخی موارد ممکن است بخش‌های ناقواره در یک فضا وجود نداشته باشد و فقط ابعاد آن طوری نیست که بتوان از فرش های استاندارد استفاده کرد؛ مثلاً سالن‌های پذیرایی بسیار بزرگ می‌توانند یکی از مکان‌هایی باشند که نیاز به فرش سفارشی داشته باشند. حتی ممکن است در برخی اوقات فرش‌ها در ابعاد منتظم هم به‌صورت سفارشی تولید شوند. برای مثال فرش‌های چند ضلعی را از این دست فرش‌ها می‌دانند.

فرش با سایز سفارشی

مزایای خرید فرش ماشینی با سایز سفارشی

یکپارچگی: فرش ماشینی که به صورت سفارشی ساخته‌شده باشد، سبب یکپارچه به نظر رسیدن یک فضا می‌شود. در واقع چشم به هر سمتی که می‌رود، یک طرح و نقشه را می‌بیند. شاید این چیزی باشد که خیلی‌ها برای خانه‌ی خود بخواهند. تصور کنید در تمام خانه به صورت سفارشی و یکپارچه فرش پهن شده باشد.

زیبایی: فرش‌های سفارشی زیبایی بیشتری نسبت به انواع معمولی دارند. در حقیقت سفارشی ساخته شدن و شکستن قانون تولید مستطیلی فرش‌های ماشینی باعث زیباتر به نظر رسیدن یک فضا می‌شوند. مدل‌های مختلف را کارخانه‌ها می‌توانند به صورت سفارشی تولید کنند. بدون آن که از زیبایی آن طرح کاسته شود.

هماهنگی: اگر می‌خواهید فضای خانه‌ی خود را جذاب‌تر و هماهنگ‌تر کنید، حتماً به نوع فرش منزل خود دقت کنید. فرش ماشینی با سایز سفارشی هماهنگی خاصی را در کنار جذابیت به همراه خود خواهد داشت.

آسان شدن نظافت: چند تکه بودن فرش‌ها و مناسب نبودن سایز آن برای یک فضا، طبیعتاً نظافت آن محیط را به کاری سخت تبدیل خواهد کرد؛ اما اگر از ‌فرش‌ ماشینی‌‌‌ با سایز‌‌ سفارشی ‌‌‌‌استفاده شود، زدودن گرد و غبار و نظافت فرش پهن شده در یک محیط به کاری لذت بخش تبدیل خواهد شد.