خرید فرش سنتی ایرانی

فرش سنتی ایرانی

فرش سنتی ایرانی را در کدام قسمت از خانه می توان با سایر وسایل بهتر ست کرد؟

فرش ها در حالت کلی در چند دسته قرار می گیرند که تماما ایرانی هستند و شما بنا به روحیه خودتان می توانید آن را با در نظر گرفتن سایر وسایل در منزل ست کنید. اگر به گذشته نگاهی بیندازید بدون شک خواهید دید که اولین فرش ها متعلق به این کشور هستند و ریشه دیرینه دارند.

اگر چه در گذشته افراد تنها از فرش های دستباف استفاده می کردند و زیبایی محیط چندین برابر می شد اما امروزه به دلیل اینکه کارخانه های زیادی هستند که از بهترین تکنولوژی ها با طرح های فوق العاده برای تولید فرش استفاده می کنند دیگر بازار فرش های دستباف کمی سرد تر شده است چرا که هم قیمت آن ها گران است و هم مدت زمان زیادی باید منتظر بود تا فرش حاضر شود.

اما این نوع از فرش ها هنوز مشتریان خود را دارند و برخی تنها برای این نوع از فرش ها هزینه می کنند. شاید افراد براین باور هستند که فرش سنتی ایرانی به محیط جلوه دیگری می دهد. طرح های زیادی از این نوع فرش ها وجود دارد که دیگر دستباف نیستند و مانند فرش های دستباف زیبایی و دقت لازم در آن ها وجود دارد. فرش سنتی ایرانی را می توان در هر کجایی از خانه که دوست دارید پهن کنید و از دیدن آن لذت ببرید.

این نوع از فرش ها را هم می توان در اتاق خواب استفاده کرده و هم در نشیمن این بستگی به خودتان دارد که بتوانید آن را با سایر وسایل خانه ست کنید تا جلوه محیط چندین برابر شود. شاید برایتان جای سوال باشد که می توان از فرش سنتی ایرانی در آشپزخانه هم استفاده کرد یا خیر؟ در واقع به دلیل اینکه آشپزخانه های امروزی کمی بزرگ و جادار هستند می توانید با اضافه کرد این فرش نمای آشپزخانه تان را بیشتر کنید.

آیا فرش سنتی ایرانی با کیفیت است؟

همانطور که در مطالب قبل برای شما دوستان گفتیم این نوع از فرش ها بسیار پرفروش هستند چرا که مدل های بسیار شیکی از آن ها با طرح های جدید توسط کارخانه جات تولید می شود. اما در مورد کیفیت آن ها می توان گفت بستگی به مواد اولیه آن دارد که شما می توانید برای اطمینان بیشتر فرش سنتی ایرانی خود را از فرش جانان خریداری کنید. این نوع از فرش ها انواع مختلفی دارند یکی ممکن است طرح افشان داشته باشد و دیگری گبه. بستگی به خودتان دارد که کدام نوع از آن را بیشتر می پسندید.

طرح های زیادی از آن نوع فرش ها در بازار وجود دارد که شما می توانید در خرید  به برخی از نکات دقت کنید تا بتوانید هم از کیفیت و هم از نوع طرح مطمئن شوید. ایرانیان زیادی هستند که بر روی این فرش ها غیرت دارند و با استفاده از این فرش ها حس غرور به آن ها دست می دهد.

این فرش ها اگر از طرح های جدید باشند بدون شک محیط مورد نظر بسیار کلاسیک به نظر می رسد حتما بارها دیده اید که فرش های جدید دارای طرح های رنگ و رو رفته هستند که حس خاصی به آدم دست می دهد و محیط بسیار شیک به نظر می رسد.

از کجا بفهمیم فرشی را که خریده ایم همان فرش سنتی ایرانی است؟

دیگر از نام این فرش مشخص است که اصالت یک چیز را می رساند همانطور که در مطالب قبل گفتیم این فرش ها انواع زیادی دارند که هر کدام معروف به یک قوم در کشور هستند. ممکن است فرشی که خریده اید دارای طرح های گل و بلبل  باشد و کاملا پوشیده شده باشد این طرح ها با نام افشان شناخته می شوند که ایرانی بودن آن ها را هر کسی می تواند تشخیص دهد.

فرش هایی که در این نوع به فروش میرسند طرح هایشان با توجه به فرش های سنتی که دستباف هستند نزدیک است و شما می توانید به راحتی آن ها را از فرش جانان با هر رنگ و طرحی تهیه کنید.