خرید اینترنتی فرش هزار شانه و مزایای آن

خرید اینترنتی فرش هزار شانه مزایای خاصی نسبت به خرید حضوری این محصول دارد؛ اما پیش از صحبت در مورد خرید اینترنتی این محصول، ابتدا به ویژگی‌های فرش هزار شانه می‌پردازیم.

پس با وبلاگ جانان کارپت همراه باشید

ویژگی های فرش هزارشانه

فرش هزار شانه یکی از انواع  فرش ماشینی است. فرش ماشینی به فرشی می‌گویند که بر خلاف فرش دست بافت توسط ماشین‌آلات صنعتی تولید می‌گردد. این نوع فرش در زمان کوتاه و با هزینه بسیار کمتر نسبت به فرش دستباف تولید می‌شود. مزیت دیگر این فرش نسبت به فرش دستباف، ساده‌تر بودن اجرا و وضوح و کیفیت بیشتر انواع تصاویر و نقوش روی آن است. این عوامل و هم‌چنین تنوع زیاد فرش ماشینی و از جمله آن فرش هزار شانه، باعث شده تا این محصول طرفداران زیادی داشته باشد و در خانه‌های ایرانیان مورد استفاده قرار گیرد. شانه و تراکم فرش ویژگی‌های اصلی فرش‌های ماشینی محسوب می‌شوند.

 

فرش 1000 شانه دیبا

فرش هزار شانه، فرشی دستباف گونه است.

تعداد ریشه‌‌ها (گره رنگ) در یک متر از عرض فرش ماشینی شانه نامیده می‌شود. پس فرش هزار شانه به فرشی گفته می‌شود که در هر متر از عرض آن به اندازه‌ی ۱۰۰۰ریشه (گره رنگ) وجود داشته باشد. از طرف دیگر به تعداد گره‌هایی که در طول فرش و در هر متر مربع وجود دارند، تراکم گفته می‌شود.

تراکم بیشتر ، دوام بیشتر

هرچه تراکم یک فرش بیشتر باشد، دوام آن بیشتر خواهد بود و هرچه شانه فرش افزون‌تر باشد، ریز بافت‌تر است و  فرض ماشینی شباهت بیشتری به فرش‌های دستباف دارد. به همین دلیل فرش‌های ماشینی با شانه بالا، مانند فرش هزار شانه، فرش ماشینی دستباف‌گونه نیز نامیده می‌شوند. فرش هزار شانه با  نخ فرش از جنس پنبه و آکریلیک هیت و در دو نوع  هشت و ده رنگ تولید می شود. قیمت فرش ماشینی به تراکم و شانه محصول بستگی دارد، بنابراین فرش هزار شانه از فرش هفتصد شانه گران‌تر واز فرش هزار و دویست شانه ارزان‌تر است. فرش هزار شانه معمولا در ابعاد شش، نه و دوازده متری تولید می‌شود.

خرید اینترنتی فرش هزار شانه

خرید اینترنتی موجب صرفه‌جویی در زمان و هزینه می‌گردد.

خرید اینترنتی امروزه به امری متداول تبدیل شده است. خرید اینترنتی فرش هزار شانه نیز رونق بسیاری پیدا کرده است؛ به خصوص برای افرادی که از شهرهای تولید کننده فرش دور هستند و امکان خرید بدون واسطه را ندارند. در سایت‌های و فروشگاه‌های اینترنتی فرش هزار شانه، تمامی اطلاعات لازم مربوط به محصول در  کنار عکس محصول  وجود دارد و خریداران قادر هستند، اطلاعات لازم را پیش از خرید اینترنتی فرش هزار شانه کسب  کنند.

مزایای خرید اینترنتی

یکی از مزیت‌هایی که خرید اینترنتی فرش هزار شانه نسبت به خرید حضوری این محصول دارد، دارا بودن حق انتخاب بیشتر است. زیرا در هنگام خرید اینترنتی تنها به فروشگاه‌های محل زندگی خود محدود نمی‌شویم و برای خرید محدودیت مکانی نخواهیم داشت.

مزیت دیگر خرید اینترنتی فرش هزار شانه، افزایش قدرت خرید است. زیرا  با خرید اینترنتی،  هزینه‌هایی مانند هزینه‌های حمل و نقل ، جای پارک ماشین و از همه مهم‌تر هزینه واسطه‌گر فروش فرش حذف می‌شوند و حذف این هزینه ها موجب افزایش  قدرت خرید  مشتریان می‌گردد.

مزیت دیگر خرید اینترنتی فرش هزار شانه، صرفه جویی در زمان و از بین رفتن محدودیت خرید در ساعات خاص است.

امنیت در خرید

نکته‌ای که باید در خرید اینترنتی فرش هزار شانه و خرید اینترنتی سایر کالا‌ها به آن توجه کنیم، امنیت خرید است. این امنیت با انتخاب فروشگاه اینترنتی معتبر برای خرید به دست می‌آید. سایت‌ها و فروشگاه‌های معتبر  اینترنتی، دارای  نماد اعتماد الکترونیکی از وزارت صنعت و معدن و تجارت هستند. با کلیک بر روی لوگوی موجود در سایت، می‌توان مجوز مربوط به فروشگاه اینترنتی را مشاهده نمود و از صحت آن اطمینان لازم را کسب کرد.

همچنین لازم است پیش از خرید اینترنتی فرش هزار شانه، قسمت‌های مختلف سایتی که قصد خرید از آن را داریم، مثل «درباره ما» و «تماس با ما» را مطالعه نماییم. به خاطر داشته باشید که یک سایت معتبر اطلاعات دقیقی از محصولات ارائه می‌دهد و امکان مقایسه را فراهم می‌کند.