تاثیر فرش در دکوراسیون داخلی منازل

فرش

وسایل و تجهیزات مختلفی در تمام خانه‌ها وجود دارد اما هیچ کدام نمی‌توانند بازخوردی همانند تاثیر فرش در دکوراسیون داخلی داشته باشند. در حقیقت تاثیر فرش در دکوراسیون داخلی آنقدر مهم است که همیشه گفته می‌شود با پهن شدن فرش در خانه، گویی رنگ و روی تازه این به فضا بخشیده شده است.
پس با وبلاگ جانان کارپت در ادامه همراه باشید.

تاثیر فرش در دکوراسیون داخلی منازل

فرش در دکوراسیون داخلی هر فضایی که در آن قرار بگیرد، می‌تواند نکات مثبتی را به آنجا اضافه کند. یعنی می‌تواند در بهبود آن فضا تاثیر مستقیم و بسزایی داشته باشد.

از دیرباز در ایران استفاده از فرش در خانه‌ها رواج داشته  و هنوز هم تمام مردم به این امر واقف هستند که تاثیر فرش در دکوراسیون داخلی آنقدر زیاد است که همانند نظم دهنده‌ی یک فضا به حساب می‌آید. یعنی گویی این فرش است که توانسته به در کنار هم قرار گرفتن دیگر اجزای موجود معنا ببخشد.

تصور خانه بدون فرش

اگر می‌خواهید بیشتر با تاثیر فرش در دکوراسیون منزل آَشنا شوید، بهتر است قسمت‌های مختلف خانه‌ی خود را برای چند دقیقه بدون فرش تصور کنید. همه‌ی ما ایرانی‌ها عادت کرده‌ایم که خانه‌های خود را فرش پوش کنیم. پس نبود فرش در دکوراسیون منزل می‌تواند تاثیرات زیادی بر روی فضای خانه بگذارد.

در قدیم تمام قسمت‌های خانه را به‌گونه‌ای با فرش می‌پوشاندند که هیچ بخشی از کف خانه بدون فرش باقی نمی‌ماند. اما رفته رفته سبک استفاده از فرش برای خانه تغییر کرد و در حال حاضر معمولاً قوانینی برای دکوراسیون منازل امروزی تعیین‌شده که به زیباتر به نظر رسیدن فضای خانه‌ها کمک می‌کند.

فرش

افزایش تاثیر فرش در دکوراسیون‌داخلی با انتخابی هوشمندانه

تاثیر فرش در دکوراسیون داخلی هر فضا می‌تواند به قدری باشد که در ابعاد یک فضا هم تاثیر داشته باشد. یعنی ممکن است یک فرش باعث شود محیط‌های کوچک، بزرگ‌تر به نظر برسند. در ضمن یکی از مهم‌ترین تاثیراتی که فرش در دکوراسیون می‌تواند داشته باشد، در آرامش بخش بودن یک فضا تاثیر داشته باشد. به بیان دیگر زمانی که رنگ و طرح یک فرش متناسب با یک حال و هوای یک فضا انتخاب شود، به راحتی می‌تواند باعث تاثیرپذیری افراد از آن فضا شود.

یعنی اگر قرار است که اتاق کودک را فرش کنیم، باید برای مشاهده‌ی تاثیر فرش در دکوراسیون، به حس و  حالی که باید برای کودک در اتاق او ایجاد کنیم هم توجه داشته باشیم تا بتوانیم بهترین انتخاب را داشته باشیم.

تناسب فرش

در ضمن از نکات دیگری که باید برای افزایش تاثیر فرش در دکوراسیون‌داخلی در نظر بگیریم، توجه به کاربری فضایی که است که می‌خواهیم فرش را در آن پهن کنیم. در واقع فرش پذیرایی و ویژگی‌هایی که فرش پذیرایی باید داشته باشد حقیقتاً با فرش آشپزخانه و یا فرش اتاق خواب تفاوت‌های اساسی دارد. پس چه بهتر است که پیش از اقدام به خرید فرش نسبت به محلی که قرار است در آن پهن شود، تصمیم گیری های قطعی صورت گیرد.

تناسب داشتن فرش با دیگر اجزای موجود دکوراسیون، خود می‌تواند باعث دو چندان شدن تاثیر فرش در دکوراسیون داخلی خانه و یا هر محیطی که فرش در آن وجود دارد بشود. یعنی حتی اگر مبلغ زیادی هم صرف خرید فرش اعلا کرده باشید، اما آن فرش خاص نتواند به خوبی با اجزای دیگر موجود در آن فضا هماهنگ شود، گویا آن همه هزینه نتیجه‌ای را در پی نداشته است.

پس نتیجه می‌گیریم که برای افزایش تاثیر فرش در دکوراسیون، تنها خرید محصولات گران‌تر کافی نیست و باید در مورد هماهنگی فرش خود با وسایل دیگر هم دقت کافی به خرج دهید. با این کار قادر خواهید بود که با هزینه‌ای معقول، بهترین فرش را خریداری نمایید.