بررسی ویژگی های فرش آشپزخانه

فرش

‌فرش آشپزخانه از جمله فرش‌هایی است که در تولید آن باید نهایت دقت بکار گرفته شود. چرا که این فرش‌ قرار است در قلب خانه پهن شود و مورد استفاده قرار بگیرد. بیشترین تردد و به اصطلاح پاخور، برای فرش آشپز‌خانه می باشد. فرش‌های آشپزخانه در چند سال اخیر در تنوع بالایی عرضه شده اند. اما باید توجه داشته باشید که اگر در خرید این نوع فرش دقت نکنید، بعد از تهیه‌ی آن با مشکلات گوناگونی مواجه خواهید شد. پس با وبلاگ جانان کارپت همراه باشید

فرش آشپز‌‌خانه باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

قلب انسان مهم‌ترین عضو محسوب می شود و برای حفظ سلامتی آن کارهای مختلفی را انجام می دهد. پس باید برای قلب خانه هم همین میزان مراقبت انجام شود. آشپزخانه مکانی است که تمام مواد غذایی مورد استفاده ی اعضای خانواده در آنجا وجود دارند. تمام لوازم و وسیله‌هایی که در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند، باید با دقت بالا خریداری شوند. نکات مهمی  وجود دارند که بهتر است در خرید فرش‌ آشپزخانه مورد استفاده قرار بگیرند.

مقاوم در برابر شستشو:

فرش‌های آشپزخانه در معرض آلودگی های مختلفی قرار می گیرند. غذاهای مختلف در محیط آشپزخانه طبخ می شود. در حین طبخ غذا ممکن است در هر زمانی قسمتی از مواد غذایی بر روی فرش آشپزخانه ریخته شود. ممکن است حتی چندین بار در طول سال نیاز به شستشوی فرش آشپزخانه احساس شود. بنابراین این فرش ها باید مقاومت کافی در مقابل این حجم از شستشو از خود نشان دهند.

وزن مناسب:

فرش آشپزخانه نباید وزن زیادی داشته باشد. در گذشته اغلب مردم طوری فرش را درون آشپزخانه پهن می نمودند که تمام قسمت های آن به شکل کامل پوشیده میشد. اما حالا فرش آشپزخانه را به زیر کابینت ها، یخچال، ماشین لباسشویی و دیگر وسایل موجود در آشپزخانه نمی فرستند. پس فرش آشپزخانه نباید وزن زیادی داشته باشد تا در مواقع ضروری از جمله برای شستشو، بتوان به راحتی آن را جابجا نمود.

مقاوم در برابر رطوبت:

در محیط آشپزخانه ممکن است فرش به دلایل مختلف مرطوب شود. اگر جنس فرش به گونه‌ای باشد که در مقابل رطوبت نتواند مقاومت نشان دهد، برای فضای آشپزخانه انتخاب مناسبی نمی باشد. فرش

عدم جذب آلودگی:

جنس الیاف بکار برده شده در تهیه فرش‌های مخصوص آشپزخانه نباید به صورتی باشد که آلودگی ها را به خود جذب کند. چرا که در این صورت آلودگی ممکن است به مواد غذایی موجود در آشپزخانه و غذاهای در حال طبخ هم منتقل شود. فرش‌هایی که خاب بلند داشته باشند، بدترین نوع انتخاب برای فضای آشپزخانه می باشند.

رنگ:

بهتر است از رنگ های انرژی بخش برای انتخاب فرش‌آشپزخانه استفاده نمود. البته رنگ این فرش‌ها نباید خیلی روشن باشند. رنگ شاد می تواند فضای آشپزخانه را متحول کند و انرژی زیادی در آن فضا ایجاد نماید.

طرح:

طرح های بسیار زیادی برای تهیه ی انواع فرش و قالی آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند و افراد طبق سلیقه ی خود می توانند مدل مورد پسند خود را انتخاب و اقدام به خریداری آن نمایند.

ابعاد:

فرش‌ آشپزخانه‌ بهتر است در ابعاد کوچک انتخاب شود. فرشی که برای محوطه ی آشپزخانه‌ مورد استفاده قرار می گیرد، نباید دست و پاگیر باشد و ابعاد بزرگی داشته باشد. فرش کوچکتر جابجایی راحت تری نیز دارد.

قیمت:

با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد بهتر است که از خرید فرش با قیمت مناسبتر بهره ببرید. در این راستا، انواع فرش‌ها با شانه و تراکم متفاوت، طرح‌ها و الیاف مطلوب در شرکت فرش جانان موجود می باشد که میتواند نیاز شما را در راستای سلیقه و کاربرد آن تامین کند.

1 دیدگاه