بررسی نقش فرش ورودی ساختمان در دکوراسیون داخلی

فرش

 نقش فرش ورودی ساختمان در دکوراسیون داخلی از اهمیت زیادی برخوردار است. در واقع در بدو ورود به هر ساختمان، فرش ورودی آن از جمله مهم ترین چیزهایی است که به چشم می آید. یعنی در واقع فرشی که در جلو ساختمان قرار می گیرد، می تواند نقش بسزایی در شکیل بنظر رسیدن منزل شما داشته باشد.

برای خیلی از ما پیش آمده که افرادی به دلایل مختلف زمانی که به آدرس ما مراجعه کرده اند، تنها در قسمت ورودی ساختمان حضور یافته اند و به داخل ساختمان وارد نشد اند. پس چه بهتر است که ما هم نقش فرش ورودی ساختمان را جدی بگیریم و فرشی مطلوب را برای جلوی ساختمان خود انتخاب نماییم.

بررسی نقش فرش ورودی ساختمان در دکوراسیون داخلی

موضوعات مهمی در انتخاب فرش ورودی ساختمان باید مد نظر قرار داد تا بتوان بهترین گزینه را خریداری نمود. از موضوعاتی مهمی که حتما باید مد نظر قرار گیرد، جنس فرش ورودی ساختمان است. عبور و مرور از جلوی ساختمان بیش از هر جای دیگر صورت می گیرد. پس باید فرشی برای ورودی ساختمان انتخاب شود که بتواند مقاومتی کافی در مقابل استفاده ی زیاد را داشته باشد. نقش فرش ورودی ساختمان در دکوراسیون داخلی از آن جا مشخص خواهد شد که در صورت تمیزی و شکیل بودن آن، هر کس وارد ساختمان شود حس خوبی را دریافت خواهد کرد و در صورت عدم پاکیزگی آن، ممکن است این حس به فرد القا شود که تمام بخش های دیگر این ساختمان هم از نظر نظافت و پاکیزگی در جایگاه خوبی قرار ندارد.

اگر می خواهید از نقش فرش ورودی ساختمان در دکوراسیون بیشتر متوجه شوید، بهتر است برای یک بار هم که شده به رنگ این فرش دقت کنید. در واقع در ذهن خود تصور کنید که اگر فرش قرار گرفته در دکوراسیون خانه‌ی شما چه رنگی باشد شما حس بهتری خواهید داشت؟ اگر بخواهید از نظر جذب کمتر آلودگی نظر بدهید خب طبیعی است که رنگ‌های تیره برای شما در اولویت انتخاب قرار می گیرند. اما توجه به مساله‌ی روحیه ی افراد هم می تواند برخی اوقات باعث شود که رنگ های شاد هم جایگاهی در انتخاب فرش مناسب جهت ورودی ساختمان داشته باشند.

 

نکاتی در مورد نقش فرش ورودی ساختمان در دکوراسیون داخلی

ابعاد راهرو ورودی:

از نکات مهمی که در مشهود شدن نقش فرش ورودی ساختمان در دکوراسیون داخلی می تواند مهم باشد، ابعاد راهروی ورودی منزل است. در صورت وجود راهروی ورودی در منزل بهتر است از موکت های مخصوص راهرو استفاده نمود. رانرها هم از جمله گزینه هایی هستند که می توانند به عنوان فرش ورودی ساختمان در راهروی ورودی مورد استفاده قرار گیرند. البته شایان ذکر است که رانرها در بخش های دیگر منزل نیز مورد استفاده قرار گیرد. آشپزخانه ها یکی از محیط هایی هستند که می توان از رانرها برای آن ها استفاده نمود. در این صورت بهتر است رنگ رانرها را با هم هماهنگ نمایید تا دکوراسیون جذابی را در منزل خود ایجاد کنید.

در صورت نبود راهرو:

برخی از خانه ها طوری ساخته شده اند که راهروی جداگانه در قسمت ورودی آن ها وجود ندارد. اگر می خواهید از بهترین نقش‌فرش ورودی ساختمان در دکوراسیون داخلی بهره مند شوید، بهترین کار در صورت داشتن این نوع خانه ها آن است که بسته به فضای موجود، از پادری های کوچک و یا فرش های با ابعاد کوچک اما هماهنگ با فرش اصلی پذیرایی یا اتاق خواب استفاده نمایید.

نزدیکی به سرویس بهداشتی:

افرادی که سرویس بهداشتی را در قسمت ورودی منزل خود دارند، برای بهره مندی از نقش فرش ورودی ساختمان در دکوراسیون داخلی می توانند پادری کوچکی را در جلوی درب ورودی منزل خود قرار دهند تا کار پادری مخصوص سرویس بهداشتی هم انجام دهد.

استفاده از کفپوش های شبه فرش و نیز توجه به ابعاد فرش ورودی نیز از جمله نکاتی هستند که برای بهره مندی هر چه بیشتر از نقش‌فرش ورودی ساختمان در دکوراسیون داخلی باید مد نظر قرار گیرند. ابعاد این فرش ها نباید آن قدر بزرگ باشند که گویی تمام فضا را دربرگرفته اند.