بررسی خصوصیات فرش ماشینی مدرن

چند دهه ای است که فرش های ماشینی روی کار آمده اند. فرش ماشینی مدرن نوعی از اینگونه فرش ها است. در حقیقت اگر بخواهیم ساده بگوییم، با تغییر سبک دکوراسیون و تغییرات اساسی در فضای داخلی منازل، لازم بود تا تغییراتی در طرح و نوع بافت فرش های ماشینی ایجاد شود. در واقع خصوصیات فرش ماشینی مدرن با زندگی امروزی خانواده ها می تواند هماهنگی بیشتری داشته باشد.
پس با وبلاگ جانان کارپت همراه باشید

نگاهی بر جزئیات فرش ماشینی مدرن

طرح های ساده موجود در فرش مدرن دقیقا خلاف چیزی است که در فرش های دستباف و فرش های ماشینی سنتی وجود دارد. شاید بتوان گفت هر کس از طرح های سنتی و فضاهای قدیمی و بعضا تکراری فرش ها خسته شده باشد، فرش ماشینی مدرن می تواند یک گزینه ی فوق العاده خوب برای او محسوب شود. فرش ماشینی مدرن با وجود اینکه در طی مدت کوتاهی که وارد صنعت فرش و قالی شده است و طرفدارنی هم دارد، اما هنوز هم طرفداران طرح های سنتی شاید بیشتر باشند.

در تولید فرش های سنتی طرح ها به اصطلاح خیلی شلوغ بودند به حدی که ممکن است رنگ زمینه ی فرش کمتر به چشم آید. اما در فرش مدرن طرح های خیلی کمی بکار برده شده است و توجه زیادی بر روی رنگ زمینه می باشد.

زندگی جامعه ی امروز، در تمام ابعاد و زمینه ها در حال پیشرفت و دگرگونی سوق پیدا کرده است. فرش ها هم از قاعده مستثنی نیستند چرا که جزو مهم ترین وسایل منازل هستند و اثر زیادی بر نوع دکوراسیون دارند. پس طبیعی است که تولید کنندگان فرش هم تحولی در طرح و نقش فرش ها ایجاد کرده باشند. البته شایان ذکر است که تولید فرش مدرن دلیلی بر عدم توجه به طرح های سنتی نمی باشد و هر کدام در جایگاه خود، طرفداران و کاربری های مخصوص به خود را دارند.

فرش ماشینی مدرن

 

 

چند نوع فرش ماشینی مدرن وجود دارد؟

فرش ماشینی مدرن کاشان تنوع زیادی دارد و در مکان های مختلف می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه با هم چند مورد از این نوع فرش ها را بررسی خواهیم کرد:

عروسکی:

از نام آشناترین انواع فرش مدرن که استقبال زیادی هم از آن شده است، فرش های عروسکی یا همان فرش های کودک را می توان نام برد. این نوع فرش ها که از مرغوب ترین موارد اولیه تولید می شوند، باعث شده اند تا والدین با خیال راحت از آن ها برای اتاق کودکان خود استفاده نمایند. بهتر است این نوع فرش ها را هماهنگ با علاقه ی کودکان انتخاب کنید. هر شخصیتی که مورد توجه کودک باشد، بهترین گزینه است. شما می توانید نمونه های دیگری از انواع فرش های عروسکی را در سایت های داخلی یا حتی خارجی همچون پینترست مشاهده کنید.

 

فرش عروسکی

فرش فریز:

نوع دیگری از فرش های مدرن می باشند. اگر در بین فرش های مدرن و امروزی در جستجوی فرشی می باشید که علاوه بر زیبایی و استحکام، آسیبی در مدت زمان زیاد نسبت به نیروی وزن اجسام نداشته باشد، فرش فریز منطقی ترین انتخاب برای شما است. فرش فریز به علت برجسته بودن و سطح ناصاف، شباهتی با دیگر فرش های ماشینی سنتی برجسته دارد.

 

فرش فریز

فرش شنل:

اگر بخواهیم ظاهر این نوع فرش مدرن را با فرش های فریز مورد مقایسه قرار دهیم، می توان گفت فرش شنل برای سخت پسندان مناسب تر است. چرا که زیبایی ظاهری بالاتری دارد. برای بافت فرش مدرن ماشینی الیاف متنوعی ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد. در مورد این فرش ها، پلی استر الیاف غالب است. به همین دلیل می توان مقاومت زیادی را از فرش های سبک شنل انتظار داشت. برخی از فرش ها حتی در مقابل نور آفتاب هم آسیب می بینند و بافت خود را از دست می دهند. فرشهای شنل که نوعی فرش مدرن هستند، اگر نور مستقیم هم به آن ها بتابد، آسیبی نخواهند دید.

فرش شنل

 

 

در صورتی که برای انتخاب فرش مورد نیاز دکوراسیون خود نیاز به راهنمایی داشتید می توانید با کارشناسان مجموعه فرش جانان تماس حاصل فرمایید. ما در فرش جانان تلاش می کنیم تا بهترین و مرغوب ترین فرش های بازار را با بهترین قیمت تولید کنیم. در واقع حفظ کیفیت در کنار رقابتی بودن قیمت ها برای ما بسیار حائض اهمیت است.