انواع فرش کاشان

فرش

هنر فرش کاشان که از زمان گذشته تا به حال رواج داشته است و در طرح و انواع مختلف تولید می ‌شود. فرش جانان یکی از بهترین تولیدکنندگان در زمینه‌ی فرش ماشینی است.

انواع فرش کاشان

فرش جانان با گستره محصولات متنوع در اختیار مردم عزیزمان قرار می دهد که دارای محصولات:

  • فرش ۷۰۰ شانه تبدیلی و اصلی
  • فرش ‌های ۵۰۰ شانه
  • فرش ‌های ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه
  • و مرغوب ‌ترین نوع فرش ماشینی، فرش ‌های ۱۵۰۰ شانه هستند.

فرش کاشان علاوه بر طرح ‌های سنتی دارای طرح ‌های مدرن و کلاسیک، قالیچه،  فرش ‌های سجاده ‌ای، و یا پادری می ‌باشند.

این گونه فرش‌ها در ابعاد و اشکال مختلف تولید می‌شوند؛ و با هر نوع دکوراسیونی هماهنگ هستند.

 مشخصات انواع فرش کاشان

در ادامه به توضیح مشخصات و ویژگی ‌های هر فرش می پردازیم.

  • فرش ۷۰۰ شانه: فرش‌ های ۷۰۰ شانه در دو نوع تبدیلی و اصلی بافته می‌ شوند. فرش کاشان ۷۰۰ شانه اصلی با محبوبیت بسیاری برخوردار است این تعداد شانه دارای مقاومت در برابر پا خوردگی است و دارای طرح و نقشه‌ های زیبا در تنوع رنگی بالا است. اما فرش‌های ۷۰۰ شانه تبدیلی کاشان، در اصل این فرش‌ ها با استفاده از دستگاه‌های ۵۰۰ شانه بافته می‌شوند و نسبت به فرش‌های ۷۰۰ شانه اصلی از وزن کمتری برخوردار هستند همچنین طرح‌ های ساده‌ ای را دارا می‌ باشند.
  • فرش ۱۰۰۰ شانه: نوع دیگر از فرش کاشان فرش‌ های هزار شانه می باشد و با پیشرفته‌ ترین دستگاه ها بافته می‌ شوند و دارای تراکم ۳۰۰۰ هستند. نخ مصرفی در این فرش‌ ها ۱۰۰% آکریلیک است. این فرش‌ ها بسیار نرم، بادوام و زیبا هستند. فرش ۱۰۰۰ شانه تولیدی کارخانه فرش کاشان دارای طرح ‌های نفیس و درجه ‌یک ابریشمی است؛ استفاده از این فرش ‌ها به دکوراسیون منازل جلوه و شکوه فراوانی می‌دهد.
  • فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه: از پرفروش‌ ترین و زیباترین فرش‌ ها می ‌توان به فرش‌ های ۱۲۰۰ شانه فرش کاشان اشاره نمود. این فرش ‌ها دارای ۸ رنگ واقعی با طیف رنگی بالغ بر ۱۲ رنگ هستند که زینت بخش هر خانه ‌ای می‌ باشند همچنین به این نوع فرش ‌ها، فرش ‌های دستباف گونه نیز می ‌گویند تراکم فرش ‌های ۱۲۰۰ شانه فرش 3600 بدون پرزدهی و حساسیت هستند.
  • فرش ۱۵۰۰ شانه: از خاص ‌ترین فرش‌ های ماشینی می‌ توان به فرش‌ های ۱۵۰۰ شانه اشاره نمود. این فرش ‌های زیبا دارای ریز بافی، نرمی و طرح و نقشه منحصر به فرد می ‌باشند. به خاطر زیاد بودن تعداد گره در طول و عرض این فرش ماشینی ، قیمت این فرش نسبت به دیگر گونه ها بالاتر می ‌باشد.

محصولات دیگر فرش کاشان

کارخانه های تولید فرش ماشینی کاشان با استفاده از نخ ‌های آکریلیک، پلی‌ استر و پلی ‌پروپیلن و … فرش‌ های متنوع می ‌بافد. از جمله این فرش ها می ‌توان به فرش ‌های گلیمی، فرش‌ های شگی، فرش ‌های شنل، فرش‌ های چرمی و پوست و فرش جاجیم اشاره نمود. این نوع فرش ‌ها، فرش‌ های فانتزی و مدرن می ‌گویند و زیبایی خاصی را به دکوراسیون خانه‌ های لاکچری شما می‌ دهند.

گلیم فرش ماشینی بیشتر از نوع نخ پلی‌ استر بافته می ‌شود. این فرش به خاطر داشتن پرز های کوتاه بهترین انتخاب برای مکان ‌های پرتردد مانند آشپزخانه ‌ها، اتاق‌خواب ‌ها و راهرو ها می‌ باشد. درخشندگی نخ‌ های پلی ‌استر بر طرح این فرش ‌ها نیز می‌ افزاید.

فرش ‌های شگی نمونه دیگری از فرش‌ های لاکچری هستند. این فرش ‌ها پرز بلند کاشان، مناسب برای اتاق ‌های پذیرایی لوکس می‌ باشند. از فرش ‌های شنل نیز برای تزیین دکوراسیون منازل استفاده می ‌شود.

نخ‌ های مصرفی در فرش‌ های ماشینی کاشان، بر طول عمر و کیفیت آن ‌ها می ‌افزاید و هرچه نخ با کیفیت‌تر باشد فرش شما دارای مرغوبیت بیشتری خواهد بود.