انتخاب فرش مناسب برای فضای کوچک

فرش

انتخاب فرش مناسب برای فضای کوچک

در گذشته اغلب خانه ها در متراژ بالا ساخته می شد اما چند سالی است که خانه ها بیشتر آپارتمانی شده اند و متراژ کمی هم دارند. بنابراین یافتن فرش مناسب برای فضای کوچک از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع باید فرشی را انتخاب کرد که مناسب خانه های آپارتمانی امروزی باشد. بسیاری از خانواده ها ابتدا برای تجهیز خانه ی خود به دنبال انتخاب فرش مناسب برای فضا کوچک منزل خود هستند. ما هم در این مقاله قصد داریم نکاتی را پیرامون انتخاب فرش مناسب برای فضای کوچک ارائه دهیم تا این کار برای شما آسان تر شود.

بهتر است اگر متراژ منزل شما پایین است، فرشی را انتخاب کنید که طرح های شلوغ نداشته باشد. در حقیقت باید گفت که فرش مناسب برای فضا کوچک معمولا طرح های زیادی ندارد. معمولا دیده ایم که حتی فروشندگان و افراد متخصص در این حوزه هم طرح هایی مثل طرح افشان را برای محیط های کوچک به مشتریان خود پیشنهاد می کنند.

 

ابعاد فرش مناسب برای فضاهای کوچک به شکلی انتخاب می شود که اگر قرار است مبلمان در داخل خانه استفاده شود، طوری باشد که تنها پایه های جلویی بر روی فرش قرار بگیرند. به هیچ وجه تمام قسمت های خانه را با فرش نپوشانید. با این کار فضای خانه خود را حتی کوچکتر از میزان واقعی نشان می دهد.

البته فرش مناسب برای فضاهای کوچک باید بسته به کاربری آن فضا هم تفاوت دارد. یعنی انتخاب فرش مناسب برای پذیرایی و اتاق خواب با هم تفاوت دارد.

فرش

انواع فرش مناسب برای فضا کوچک

فرش گرد:

انتخاب فرش گرد برای منزل می تواند متفاوت ترین گزینه باشد. در حقیقت اگر به دنبال یک فرش مناسب برای فضای منزل خود هستید می توانید روی فرش گرد حساب باز کنید. در واقع این نوع فرش ها از جمله جدیدترین نوع فرش هایی هستند که برای فضای منازل و یا حتی محیط های اداری می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. گویا با خرید فرش های گرد یا بیضی یک سنت شکنی را انجام داده اید. به بیان دیگر فرش مناسب برای فضا کوچک می تواند فرش گرد باشد. بنابراین بد نیست شما هم برای خانه ی خود تنوع را با خرید فرش گرد تکمیل کنید.

مدل های دارای طرح ریز:

همانطور که بخش قبل نیز اشاره نمودیم، طرح و نقش فرش ها می توانند در انتخاب فرشی مناسب برای فضا کوچک موثر واقع شوند. نقشه هایی که دارای طرح های ریز هستند، می توانند گزینه ی معقولی برای محیط های کوچک باشند. این مدل ها می توانند فضای خانه را بزرگتر نشان دهند. مدل هایی همچون طرح یکتا، طرح رز گلد، طرح آریان و انواع طرح های افشان سلطنتی و درشت می توانند نمونه هایی از بهترین مدل ها برای محیط‌های کوچک می باشند. البته در حال حاضر مدل های بسیار متنوعی در کارخانه های فرش و قالی تولید می شوند که می توانند پاسخگوی تمام سلیقه ها باشد.

 

بهترین رنگ جهت فرش مناسب برای فضا کوچک

رنگ فرش یکی از مهم ترین موارد در انتخاب فرش می باشد. در جهت انتخاب فرش مناسب برای فضا کوچک باید رنگ آن را هم مد نظر قراردهید. معمولا همه ی ما می دانیم که افراد دارای اضافه وزن به دنبال پوشیدن لباس های تیره هستند و لاغر اندام ها لباس های روشن می پوشند. این موضوع برای انتخاب فرش ها هم وجود دارد. یعنی فرش ها متناسب با متراژ خانه ها باید رنگ معقولی داشته باشند. رنگ های روشن و حتی خنثی می توانند گزینه ی خوبی برای فضاهای کوچک باشند.

در نهایت باید بگوییم که فرش مناسب برای فضای کوچک باید رنگ روشن و طرح خلوت داشته باشد تا بتواند برای منازل کوچک‌ منا‌‌سب باشد.