آشنایی بیشتر با انواع کارخانه فرش

کارخانه فرش

کارخانه فرش از زمانی شروع به فعالیت نمود که امکان تولید فرش با دستگاه های مخصوص بوجود آمد. در واقع با روی کار آمدن کارخانه‌های فرش، صنعت تولید فرش ماشینی رونق پیدا کرد. طبیعی است که کشورهایی که به تولید انواع دستگاه های بافت فرش مشغول بودند، باعث رونق هر چه بیشتر خط تولید کارخانه های تولیدی فرش در تمام جهان شدند.
با وبلاگ جانان کارپت همراه باشید

کارخانه فرش در ایران هم زمانی پیشرفت کرد که با هزینه های بسیار زیاد، دستگاه مخصوص بافت فرش را از کشورهایی همچون آلمان خریداری کردند تا از صنعت تولید فرش و قالی عقب نمانند. در واقع بنا شدن کارخانه فرش مستلزم تهیه لوازم، ابزار و مواد اولیه مناسب و با کیفیت برای تولید انواع فرش ها می باشد. تولید هر نوع دستگاه صنعتی نیاز به دانش و وسایل خاصی است که در ابتدا فقط چند کشور محدود به آن دسترسی داشتند و در واقع تنها این دو کشور توانستند رنگ و رو تازه ای به صنعت فرش و قالی ببخشند. تولید فرش و قالی از شیوه ی سنتی و قدیمی به سمت تولید صنعتی سوق پیدا کرد.

کارخانه‌ی فرش در ایران

کارخانه فرش در کشور کهن و با اصالت ایران، برای بار نخست در شهر کاشان احداث شد. یعنی اولین بار فرش ماشینی در این شهر تولید شد. البته لازم به ذکر است که به دلیل رونق گرفتن صنعت نساجی در داخل کشور، انواع نخ های مورد نیاز جهت تولید فرش های ماشینی هم در داخل کشور وجود داشت.

مدیران و سرمایه گذاران بخش فرش و قالی، با استفاده از نخ های باکیفیت تولید شده در صنعت نساجی در کنار دستگاه های مخصوص بافت فرش، چراغ صنعت تولید فرش ماشینی را در اولین کارخانه فرش در شهر زیبای کاشان برافروختند. کارخانه‌های فرش کاشان از آن روز تا به حال توانسته رضایت مردم را به فرش های باکیفیتی که تولید می کند، جلب نماید. استفاده از مواد اولیه مرغوب، وجود تنوع در محصولات و حفظ اصالت طرح های ایرانی از جمله دلایل استقبال از محصولات کارخانه های فرش داخل کشور می باشد.

کارخانه فرش

چگونه می توان فرش را از کارخانه تهیه نمود؟

امروزه کارخانه‌های فرش در تعداد زیادی از شهرها احداث شده و هر کدام فرش های متنوع با میزان تراکم و طرح‌های گوناگون به بازار ارائه می کنند. بهترین کیفیت فرش های ماشینی در جهان متعلق به فرش های تولید شده در کارخانه های ایرانی است. اما برخی از سودجویان و کلاهبرداران در این صنعت، فرش های بی کیفیت را به جای فرش های کارخانه کاشان یا مشهد به فروش می رسانند. به همین منظور ارائه ی فرش از درب کارخانه در بسیاری از فروشگاه های معتبر فراهم شده تا اعتماد مشتریان بیشتری جلب شود.

بنابراین برای اطمینان یافتن از کیفیت فرش ماشینی لازم است تا کارخانه تولید کننده آن فرش را بشناسید. امروزه برای رفاه بیشتر مردم در تمام شهرهای ایران، امکان خرید غیرحضوری و به صورت آنلاین هم فراهم شده است. هر جای ایران که باشید با ورود به وب سایت فروشگاه های آنلاین فرش، فرش مورد نیاز خود را تهیه کنید. حتی می‌توانید یکبار هم به این کارخانه‌ها مراجعه کند تا کمی از نزدیک با مشقت های فراوان این صنعت آشنا شوید.

این کار را بهتر است با کودکان خود انجام دهید چرا که بسیاری از کودکان در سنین خردسالی و حتی نوجوانی می خواهند با نحوه ی تولید هر نوع محصول آشنا شوند. البته شایان ذکر است که امکان ورود شما به تمام بخش های کارخانه به دلایل وجود سروصدا و نیز وسعت زیاد امکان پذیر نمی باشد.با خرید از تولیدات کارخانه، نه تنها از کیفیت آن راضی خواهید بود و به راحتی از آن استفاده خواهید کرد بلکه از تولید ملی هم حمایت نموده اید.