مقالات فروشگاه

نکات مهم در خرید فرش

انتخاب فرش برای دکوراسیون به غیر از بودجه به کاربری فرش و نوع دکوراسیون شما مرتبط است. افراد گاهی بدون توجه به این نکته وارد نمایشگاه می شوند و مناسب با بودجه خود فرش تهیه می کنند که در اکثر مواقع انتخابی است نادرست. در این مطلب قصد داریم نکاتی در رابطه با انتخاب فرش مطرح کنیم.

1- زمان خرید فرش:

اولین نکته زمان خرید فرش است. بدین معنی که شما برای دکوراسیون منزل اگر ابتدا فرشتان را مطابق فضا انتخاب و خریداری کنید، قاعدتا به آسانی میتوانید دیگر وسایل منزلتان را تهیه و هماهنگ کنید. حتی المانهای مختلفی نیز با توجه به فرشی که خریداری نموده اید تهیه و به منزلتان اضافه کنید.

2-جنس فرش:

دومین نکته در کوراسیون منزل جنس فرش است. در خرید فرش متناسب با فضایی که قرار است در آن استفاده شود که اصطلاحا پاخور فرش میگویند، بهتر است برای مکانهای پررفت و آمد فرش با جنس بهتر خریداری کنیم تا به مرور زمان در کوتاه مدت فرم و شکل خود را از دست ندهد.

فرش هایی با بافت ظریف برای فضایی مثل اتاق خواب مناسب هستند چرا که رفت و امد در آنجا کمتر است. برای اتاق نشیمن که رفت و آمد در آنجا زیاد است مدل های ضخیم و بادوام مناسب تر است.

برا ی خانواده هایی که فرزند کوچک یا حیوان خانگی دارند فرش های اکریلیک مناسب تر است چرا که قابلیت شستشوی بیشتری دارند و همچنین در مقابل آفتاب مقاومتر هستند.

فرش هایی با جنس پلی پروپین و یا پلی استر به دلیل رنگ پذیری زیاد تنوع رنگی بالایی دارند.

3- طرح فرش:

انتخاب طرح فرش با توجه به دکوراسیون مورد نظر صورت میگیرد. اگر شما به فضای مدرن علاقمندید باید فرش های مدرن با طرح های ساده انتخاب کنید و اگر به فضای کلاسیک علاقه دارید از فرش های سنتی با طرح و نقش های شلوغ استفاده کنید که معمولا فضای خانه را صمیمی تر جلوه میدهند و از رنگهای بیشتری نسبت به فرش های مدرن برخوردارند.

در انتخاب طرح فرش دقت داشته باشید که اگر فضای کوچکی در اختیار دارید از فرش هایی با طرح خلوت استفاده کنید تا فضای شما را از انچه که هست بزرگتر جلوه دهد.

برای فضای کوچک فرش هایی با رنگ خنثی و روشن مناسب هستند، رنگهایی مثل بژ و طوسی. این رنگها دست شما را برای انتخاب مبل و رنگ آن باز میگذارد.

اگر فضایی بزرگ در اختیار دارید از رنگ کرم استفاده کنید. رنگ های کرم برای اشپزخانه و نشیمن به خاطر نشاط و شادابی مناسبتر هستند. برای اتاق خواب رنگ های روشن و خنثی استفاده میشود چرا که فضا را آرامبخش میکند.

: 434 - : 1397/12/20 - : 163

آدرس دفتر مرکزی

تهران- خیابان ولیعصر- حد فاصل فتحی شقاقی و ابن سینا- پلاک 2052

آدرس کارخانه

کاشان- آران و بیدگل- شهرک صنعتی هلال تلفن : 03154760860

Phone 021 - 88716165